Drukowanie na drukarce z LPT pod DOS

U znajomego w firmie korzystają z archaicznego programu DOS do wypisywania faktur. Oczywiście program nie wykrywa żadnych drukarek podpiętych pod USB. Emulatory do USB też nie działają bo program nie ma opcji zapisywania faktur do plików. Mam jednak pytanie czy ten program DOS (i jakikolwiek inny program DOS) odczyta każdą drukarkę podpięta pod port szeregowy LPT? Czy drukarka nie musi mieć jakiś jeszcze innych dodatków na które mam zwrócić uwagę podczas zakupu? Gdzieś przeczytałem, że musi mieć język PCL… Niestety nie jestem pewien nie mam możliwości tego sprawdzić osobiście a drukarkę muszę kupić w trybie pilnym.

Może jakieś podpowiedzi jaki sprzęt warto kupić do firmy gdzie drukuje się sporo dokumentów

nie “odczyta”.

zapytaj znajomego, jakie ma tam drukarki dodane do programu (powinna być lista “zaprogramowanych” urządzeń drukujących) i taką kup (podejrzewam że jakiś model OKI będzie pasował). Ewentualnie, jeśli czujesz się na siłach, napisz sterownik do tego programu, tak by wykrywał drukarkę i umożliwiał drukowanie na niej.