Drukowanie-problem

(Lammermoor) #1

Zakladalam juz pare postow na temat mojej nieszczesnej drukarki i choc wyczytalam chyba wszystko co bylo mozliwe,dalej mam problemy.Ostatnio np.jest tak,ze drukuje ze stron www +PDF ale za Chiny nie chce z notatnika,Worda a dzis chcialam przedrukowac tresc maila i wychodza mi same niewyrazne kreski,bez tekstu.Moze trzeba cos extra ustawic?-drukarki to moje slaba strona,nie wiem w czym tkwic moze problem.

Mam hp-psc 1315(wielofunkcyjne)-moze ja przeinstalowac bo i z kopiowaniem tez mam cyrk-dawniej moglam zrobic bez problemu ksero,teraz nie.Udalo mi sie tylko skserowac zdjecie ale nie przypominalo w niczym oryginalu-kolory inne i kreski poziome na wydruku.Moze ktos ma podobne urzadzenie i moze mi pomoc bo juz nie mam siły. :frowning:

(Jas Mo) #2

Nie wiem co robiłaś ,ale bym zapytał o sterowniki może najnowsze by pomogły.Zobacz ;

HP Polska

(Lammermoor) #3

Stronke znam,ogladalam ja,teraz tez ale zebym tak wiedziala na 100% co mam stamtad sciagnac to nie powiem.Musialabym odinstalowac drukarke i potem najpierw zaczac od instalki sterow,tak?Mam wszystko na plytce dolaczonej do drukarki,ona nie ma jeszcze roku i jest na gwarancji to mozliwe w ogole,ze stery sa do zmiany?

(Jas Mo) #4

Tu masz sterowniki 4.2.0 tylko wybierz system

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/soft ... =pl&cc=pl&

A jakie masz zainstalowane to nie wiem,te co podaję to są z sierpnia 2004r i na obecną chwilę to najnowsze

Sprawdz u siebie

Pomocnik druku ->narzędzia ->aktualizacja opragramowania ->aktualizacja sterownika i będziesz miała podaną wersję jaką masz zainstalowamą; jak inną niż 4.2.0 to uaktualnij do wersji 4.2.0

Złączono Posta : 19.10.2005 (Sro) 14:30

Jak masz windowsa Xp z sp2 to jest możliwe

(Golden Finger) #5

Odłącz drukarkę na jakiś czas od zasilania i od kompa (kilka minut).

Podłącz ponownie i wydrukuj stronę testową.

:okulary:

(Lammermoor) #6

sterownik29un.th.jpg

sterownikhp6me.th.jpg

hplokalizacja9dx.th.jpg

Zrobilam pare screenow z drukarki ale zastanawia mnie to,ze na trzecim nie ma lokalizacji,jest puste pole...chyba tak nie powinno byc?

Wersji aktualnego sterownika nie moge znalezc,wyczytalam w pomocy technicznej,ze trzeba to sprawdzic jakas komenda w systemie 32.Jest jakis inny sposob,zeby okreslic te wersje sterownika?

P.S.Strone testowa drukuje ok,moge jeszcze raz sprawdzic.-Niestety,mylilam sie!Str testowa ma wyrazne tylko "Windows XP Strona testowa drukarki",ale tekst ponizej jest zamazany i nie do odczytania!

(system) #7

Powinno - u mnie jest tak samo:

14gq.png

(Lammermoor) #8

Zmienialam post powyzej w trakcie odpowiedzi,niestety str testowa,jak pisze wyzej w poscie jest do ...bani :!:

(Jas Mo) #9

Start ->wszystkie programy ->hewelett -packard ->asystęt tego urządzenia ->narzędzia ->aktualizacja opragramowania ->aktualizacja sterownika i będziesz miała podaną wersję jaką masz zainstalowamą; jak inną niż 4.2.0 to uaktualnij do wersji 4.2.0

(Lammermoor) #10

Chyba juz blisko "szczescia"ale nie wiem,ktory plik "inf"mam wybrac bo jest ich kilka....

hpsterownik3jz.th.jpg

hpster21kk.th.jpg

Obcial mi sie troche obrazek,wklejam pelniejszy

ster35rq.th.jpg

(Jas Mo) #11

Jagodka

Zrób dokładnie to co napisałem

(Lammermoor) #12

sysdiag1pg.th.jpg

sysdiag23xl.th.jpg

Znalazlam jedynie tylko takie informacje.Asystent podaje to co na screenie,narzedzi tam nie ma.

ashp8db.th.jpg

(Jas Mo) #13

Jagodka a może w ten sposób dojdzieny do celu

podaję na przykładzie drukarki HP

18lu.th.jpg

20le.th.jpg

i dalej tak

(Lammermoor) #14

Niestety,ja mam urzadzenie wielofunkcyjne i u mnie jest zupelnie inaczej,nie mam tych funkcji,ktore sa u Ciebie....asystent diagnostyczny-tak wyglada jak w poprzednim poscie,narzedzi brak ale jest tam jakies info o sterowniku.

drukarka6aq.th.jpg

(Jas Mo) #15

To zobacz na Hp software Update to powinno chyba uaktuanić twoje oprogramowanie

To tu jeszcze poczytaj

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/docu ... =c00287265

Złączono Posta : 21.10.2005 (Pią) 8:57

I tu

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/prod ... 568&dlc=pl

(Lammermoor) #16

Wreszcie udalo sie poprawnie zainstalowac drukarke-po odlaczeniu modemu Neo z kompa!Widocznie to bylo przyczyną.

Jedna aktualizacja powiodla sie ale inne nie chca wejsc,probowalam pare razy i jest tak jak na screenie-co moze byc powodem?

akthp4vg.th.jpg

(fiesta) #17

A dopuściłaś program aktualizujący oprogramowanie HP w firewallu ??

(Lammermoor) #18

W Kerio wszystko jest ok,napisalam,ze jedna aktualizacja przeszla a te,ktore sa na screenie niestety nie.Znalazlam jednak taka informacje na str HP