"Drut-Mode" w AthlonieXP

Witam.

Mam pytanie do ludzi którzy robili lub znają się na robieniu "drut-mod"a z AthlonemXP 2000. Jakiś czas temu zadałem podobne pytanie, niestety niebyło żadnej odpowiedzi, więc może teraz ?

A mianowicie, czy wystarczy połączyć odpowienie piny na sockecie czy trzeba jeszcze dodatkowo zamalować mostki żeby zdjąć blokade mnożnika ? Płyta to Epox 8RDA3+ więc ma możliwość ustawienia FSB, napięcia i mnożnika.

Niechce linków do stron jak sie robi drut-mode tylko potrzebuje konkretnej odpowiedzi.

Jest jeszcze jedna kwestia, według oznaczeń na procesorze i strony AMD mam Bartona ale wg. everesta, sisoftsandry i cpuid mam Thougbread B.

Pozdrawiam.

DRUT-MOD MNOŻNIKA DZIAŁA TYLKO-I-WYŁĄCZNIE NA PROCESORACH Z ODBLOKOWANYM MNOŻNIKIEM!

Jak niemasz odblokowanego mnoznika musisz polaczaczyc mostek L5.

Podaj oznaczenia procka bo Bartona 2000+ niebylo.Ile ci pokazuje pamieci L2.

Wiem własnie że niebyło takiego Bartona, ale ściagłem programik z niemieckiej strony OC (niepamietam nazwy, link mam na kompie w domciu bo jeszcze kwitne w pracy) i wg. niego mam Bartona, ale mniejsza z tym. Pytam bo znajomy który zrobił sobie drut-moda miał ten sam procek co ja z zablokowanym mnożnikim i uniego poszło bez użycia ołówka. Inni ludzie po róznych serwisach też potwierdzają że to wystarczy. Niestety na każdym forum gdzie czytałem o tym pisze że muszą być mostki zamalowane. Dlatego moja konsternacja, bo raczej niewidzi mi się wyciąganie całej płyty (mam cooleraBigTyphoon) i zabawa żeby sprawdzić. Wole wpierw rozwiać wszelkie wątpliowści na forum.

AMD pakuje te same rdzenie do rużnych procków więc to możliwe że everast opkazuje całkiem inne rzeczy niż jest faktycznie napisane

To kolage napewno mial polaczone L5.Bez tego nie zrobisz zmiany mnoznika!

No cóż ChrisG patrząc na inne wątki w których się udzielasz piszesz całkiem sansownie i obiektywnie, więc pewnie i w tym przypadku masz rację. Pozostaje mi w takim razie brać ołówek, lupe do łapy i kombinować :frowning:

Złączono Posta : 22.09.2006 (Pią) 15:54

Wiem własnie że niebyło takiego Bartona, ale ściagłem programik z niemieckiej strony OC (niepamietam nazwy, link mam na kompie w domciu bo jeszcze kwitne w pracy) i wg. niego mam Bartona, ale mniejsza z tym. Pytam bo znajomy który zrobił sobie drut-moda miał ten sam procek co ja z zablokowanym mnożnikim i uniego poszło bez użycia ołówka. Inni ludzie po róznych serwisach też potwierdzają że to wystarczy. Niestety na każdym forum gdzie czytałem o tym pisze że muszą być mostki zamalowane. Dlatego moja konsternacja, bo raczej niewidzi mi się wyciąganie całej płyty (mam cooleraBigTyphoon) i zabawa żeby sprawdzić. Wole wpierw rozwiać wszelkie wątpliowści na forum.

W sklepie elektronicznym jest klej do laczenia przerwanych polaczen.Ten da ci 100% gwarancji z olowkiem to jest roznie zalezy jaki.

zgadzam się.

pamiętam jak próbowałem połączyć mostki na Duronie 850MHz :slight_smile:

chyba z 5 razy wyjmowałem i wkładałem, a i tak nic z tego nie wyszło.

ołówek do takich rzeczy jest słaby.

dobry jest. Tylko trzeba mieć dośc mięki (4-5B) żeby coś z tego wyszło.

Ołówek to jeszcze małe piwo, ale to cholerstwo jest tak małe że chyba będę potrzebował mikroskopu i “prowadnic” bo łapy mi się trzęsą jak w sejsmografie podczas trzęsienia ziemi. :evil:

Mi zawsze pomaga setka wódki :stuck_out_tongue: