Drżący obraz

Witam.

Mój monitor to Samtron 76E, ma trzy lata.

Ostatnio coraz bardziej są widać poziome pasy na ekranie (szczególnie gdy jest ustawiona ciemna tapeta).

Zauważyłam również, że obraz zaczyna “drżeć”.

Czy da się coś samemu z tym zrobić, czy to oznacza zbliżający się koniec jego żywotności ?

Ile lat powinien pracować taki sprzęt ?

moze byc uszkodzenie monitora… ale na odleglosc ciezko stwierdzic co to moze byc.

mozesz sprawdzic czy to nie jest wina sieci elektrycznej… np. duzy pobor prądu przez urzadzenia typu elektryczny czajnik… albo np. czy obrazu nie zakloca antena od telewizora, np. kablówka.

Na pewno nic z tych rzeczy…

Mówiąc ogólnie: Starość nie radość. Po prostu… jest już zużyty… Stare monitory już tak mają…

zależy od firmy, jakości wykonania, użytkowania- idź do serwisu - tam ci powiedzą dokładnie co dalej z nim

aha - nie ma przy monitorze silnych źródeł pola elektromegnetycznego ??

no to mozliwa usterka… ewentualnie jeszcze cos innego

tu sie zgodze… ale to nie zawsze tak jest, trzy lata na monitor to nie jest wcale duzo, szczegolnie jezeli to firmowy produkt nie z najnizszej półki… sam uzywam sporo starszych monitorow i jest oki.

Złączono Posta : 13.08.2005 (Sob) 17:09

a tak w ogole dodam, ze przyczyna takich objawow rownie dobrze moze byc karta graficzna.

Do listwy z komputerem podłączam tylko niezbędne urządzenia. Jeśli to napięcie Wam coś mówi:

schowek016pt.th.jpg

Mam internet przez kablówkę, ale to chyba nie powinno negatywnie wpływać na jakość pracy monitara ?

Nie wydaje mi się, chociaż…czy może przeszkadzać talerz do odbior TV zamontowany kilka metrów od kompa ?

Nie orientuję się czy to dobry producent. Nie znam się na sprzęcie. Jest to starszy typ, ciężki, wypukły ekran, z tym dużym korpusem wysunietym do tyłu.

Jest nią trzyletnia NVIDIA GeForce4 MX 440 with AGP8X , to chyba nie jest to jeszcze taki zły sprzęt, tym bardziej, że praktycznie nie gram w gierki. Co Wy na to ?

a co ma listwa do tego, ze np. przy takich urzadzeniach jest duzy spadek napiecia?

nie mowie, ze jest zla czy dobra… mowie, ze tak samo jak monitor moze byc uszkodzona.

No tak, ale napięcia w sieci nie zmienię.

W każdym razie chociaz wiem gdzie szukać przyczyny.

Mam nadzieję, że to jeszcze trochę pochodzi.