DSL-G624T a TL-WR543G a neostrada

Mam problem dotyczący sieci. Najpierw wytłumaczę jak siec wygląda u mnie:

W piwnicy mam neostradę i ona działa przez D Linka (DSL-G624T) [z tego reutera bezprzewodowo ciągnie internet mój laptop; oraz wychodzi z niego bardzo dłuuugi kabel na dwa piętra w górę]. No i ten kabel wchodzi do Tp Linka (WR543G). Z tego Tp Linka do jednego kompa internet idzie przewodowo, a do innego bezprzewodowo.

No i taki system działał około 1 roku i w końcu przestał działać :-).

DLink działa bankowo, Tp Link tez działa (myślałam, że to właśnie z nim jest problem, ale po sprawdzeniu w serwisie okazało się, że nie).

A więc problem jest z ustawieniami, no i raczej z ustawieniami TpLinka (ponieważ internet z D linka działa normalnie). Dziś od samego rana próbowałam to ustawić. No i skończyłam na takim momencie, że po połączeniu się z TpLinkiem to komputery mogą wejść w ustawienia tego routera, działa gadugadu (haha!), no i inne strony nie działają!

Myślałam (poprawcie mnie jeśli możecie), że jesli Dlink ma adres 192.168.1.1 (laptop na dole ma 192.168.1.2), to adres Tplinka będzie 192.168.2.1. No i tak sobie myślałam, że w TpLinku ustawie będzie pobierał Static IP z Dlinka (i dałam tu 192.168.1.5).

No i nic dalej nie wiem :slight_smile:

Myślisz dobrze więc tylko to zrób.

Router z piwnicy zostaw oryginalnie na 192.168.1.1

2 router ustaw na 192.168.2.1 i DHCP

Musi chodzić.

Jak nie chodzi to włącz Factory default i od nowa.

Witam po dosyć długim czasie. Okazało się, że w D Link (DSL-G624T) nie działają wejście od kabli do sieci. Zmieniłam router i teraz jest wszystko ok. Dziękuję serdecznie wszystkim zaangażowanym za pomoc.

Pozdrawiam.