DSL na pendrive


(Meteo17) #1

Pobraem wersje linuxa dsl ma ona 50mb no i mam obraz płyty chcem odpalać linuxa z pendrive czy najpierw rozpakować obraz i wrzucić na pena czy odrazu obraz iso dać i jak ustawić botowanie z pendriva.

Pomoże mi ktoś z tym znalazłem to http://cvs-digest.kde.pl/news.php?sect=print&id=4658

Pliki z dsl są na penie podłanczam ale nie mam opcji botowania z usb.


(Andriusza1) #2

moim zdaniem obraz iso powinieneś nagrać na właśnie pendriva(ale nie rozpakowywać za pomocą winrara!), a potem w biosie przestawić bootowanie z (nie wiem jak tam masz) primary CD czy tam Floopy na USB


(Init3) #3

nie rozpakowuj, wrzuc od razu taki jaki jest na pendrive. plików iso sie nie rozpakowuje jesli masz wlaczana obsluge iso w winrarze, najlepiej wyłącz rozpoznawanie iso przez winrar - tak btw.


(Meteo17) #4

więc mam wrzucić plik linuxa iso na pendraka no ale mam problemy z ustawieniem botowanie nie ma tam obsłygi usb, chciałem aktualizowac bios ale boje sie że coś sie nie powiedzie i co wtedy, sprawdz iso na pena.

Złączono Posta : 12.08.2006 (Sob) 10:44

Co mam przez to rozumieć gdzie te komendy robić.

Złączono Posta : 12.08.2006 (Sob) 10:45

Przeciż mozna je wypalić na płyta a rozpakować też np programem MagicISO


(Init3) #5

Widocznie instalacja na pendrivie wyglada inaczej i sie wypakowuje :wink: Te komendy dotycza przygotowania takiego pendrive spod linuksa, a to co w nawiasach dotyczy instalacji spod windowsa.

Bez aktualizacji biosu w Twoim przypadku sie nie obejdzie. Przydalby sie tez lepszy tutorial od tego.


(Meteo17) #6

No a mam prożbe pomozesz mi w aktualizacji biosu

Złączono Posta : 12.08.2006 (Sob) 11:02

Mój bios ma juz 4 lata bez aktualizacji, nigdy tego nie robiłem ze strony producenta płyty pobrałem bios mój bios to Avard.


(Init3) #7

chcialbym ale moja wiedza i doswiadczenie w aktualizacji BIOS-u wynosi 0

Jednak mozesz zainteresowac sie tym:

http://www.opoka.org.pl/varia/internet/bios.html

http://www.bios.com.pl/index.php?d036d. ... 4.18/0.0.0


(adam9870) #8

Nie możesz/nie wiesz jak uruchomić komputer z pendrive'a ? Jeżeli tak to spróbuj wejść do BIOS'u, przejdź do Advanced BIOS features i tam w sekcji First boot device można ustawiać z czego komputer ma się botować tzn. np. z dyskietki. A jeżeli Ty chcesz uruchomić z pendrive'a to z tego co wiem to należy ustawić na USB-HDD.

Jeżeli tak Ci się nie uda zrobić to chyba pozostaje tylko aktualizacja BIOSu :roll:

BTW. Fakt, że można uruchomić tą dystrybucję z Pendrive'a ale można również z CD lub DVD więc możesz z niej uruchomić ją. Zaoszczędzisz tym trochę prawdę mówiąc ryzykownej aktualizacji BIOSu.

Ale jeżeli jednak chcesz aktualizować ten BIOS to polecam kupić PC Format (kosztuje on 5,50 zł) i tam jest opisana dokładna, kroczek po kroczku aktualizacja BIOSu (początek na stronie 28 ).


(Dawidmo84) #9

Pliki z iso normalnie rozpakowujesz i wrzucasz na Pendrive, teraz masz system który jednak sie nie zabootuje bo zgubiłeś sektor startowy i właśnie powyższa procedura go tworzy, dlatego jest tak ważna.


(Meteo17) #10

A więc tak nie mam bootowania z USB poprostu nawetciezko mi ustawic by bootowało z cd bios jest stary są komplikacje ze sprzetm i cięzko jest, odnosnie pc format niema w kiosku aleprawdze w innej miejscowości albo prenumerate załoze, a może ktoś zeskanuje aktuaizacje biosu, Adm mówisz ze ryzyko jest ale jak będę robił tak jak napsane uda się.


(Andriusza1) #11

a co sie ma nie udać aktualizacja biosu :slight_smile: Dokładną wersję twojego biosu masz podaną w momencie kiedy odpalasz system i szuka dysków. Wciśnij wtedy pause na klawiaturze i ten model biosu wgrywasz