DSL na pendrive

Pobraem wersje linuxa dsl ma ona 50mb no i mam obraz płyty chcem odpalać linuxa z pendrive czy najpierw rozpakować obraz i wrzucić na pena czy odrazu obraz iso dać i jak ustawić botowanie z pendriva.

Pomoże mi ktoś z tym znalazłem to http://cvs-digest.kde.pl/news.php?sect=print&id=4658

Pliki z dsl są na penie podłanczam ale nie mam opcji botowania z usb.

moim zdaniem obraz iso powinieneś nagrać na właśnie pendriva(ale nie rozpakowywać za pomocą winrara!), a potem w biosie przestawić bootowanie z (nie wiem jak tam masz) primary CD czy tam Floopy na USB

nie rozpakowuj, wrzuc od razu taki jaki jest na pendrive. plików iso sie nie rozpakowuje jesli masz wlaczana obsluge iso w winrarze, najlepiej wyłącz rozpoznawanie iso przez winrar - tak btw.

więc mam wrzucić plik linuxa iso na pendraka no ale mam problemy z ustawieniem botowanie nie ma tam obsłygi usb, chciałem aktualizowac bios ale boje sie że coś sie nie powiedzie i co wtedy, sprawdz iso na pena.

Złączono Posta : 12.08.2006 (Sob) 10:44

Co mam przez to rozumieć gdzie te komendy robić.

Złączono Posta : 12.08.2006 (Sob) 10:45

Przeciż mozna je wypalić na płyta a rozpakować też np programem MagicISO

Widocznie instalacja na pendrivie wyglada inaczej i sie wypakowuje :wink: Te komendy dotycza przygotowania takiego pendrive spod linuksa, a to co w nawiasach dotyczy instalacji spod windowsa.

Bez aktualizacji biosu w Twoim przypadku sie nie obejdzie. Przydalby sie tez lepszy tutorial od tego.

No a mam prożbe pomozesz mi w aktualizacji biosu

Złączono Posta : 12.08.2006 (Sob) 11:02

Mój bios ma juz 4 lata bez aktualizacji, nigdy tego nie robiłem ze strony producenta płyty pobrałem bios mój bios to Avard.

chcialbym ale moja wiedza i doswiadczenie w aktualizacji BIOS-u wynosi 0

Jednak mozesz zainteresowac sie tym:

http://www.opoka.org.pl/varia/internet/bios.html

http://www.bios.com.pl/index.php?d036d. … 4.18/0.0.0

Nie możesz/nie wiesz jak uruchomić komputer z pendrive’a ? Jeżeli tak to spróbuj wejść do BIOS’u, przejdź do Advanced BIOS features i tam w sekcji First boot device można ustawiać z czego komputer ma się botować tzn. np. z dyskietki. A jeżeli Ty chcesz uruchomić z pendrive’a to z tego co wiem to należy ustawić na USB-HDD.

Jeżeli tak Ci się nie uda zrobić to chyba pozostaje tylko aktualizacja BIOSu :roll:

BTW. Fakt, że można uruchomić tą dystrybucję z Pendrive’a ale można również z CD lub DVD więc możesz z niej uruchomić ją. Zaoszczędzisz tym trochę prawdę mówiąc ryzykownej aktualizacji BIOSu.

Ale jeżeli jednak chcesz aktualizować ten BIOS to polecam kupić PC Format (kosztuje on 5,50 zł) i tam jest opisana dokładna, kroczek po kroczku aktualizacja BIOSu (początek na stronie 28 ).

Pliki z iso normalnie rozpakowujesz i wrzucasz na Pendrive, teraz masz system który jednak sie nie zabootuje bo zgubiłeś sektor startowy i właśnie powyższa procedura go tworzy, dlatego jest tak ważna.

A więc tak nie mam bootowania z USB poprostu nawetciezko mi ustawic by bootowało z cd bios jest stary są komplikacje ze sprzetm i cięzko jest, odnosnie pc format niema w kiosku aleprawdze w innej miejscowości albo prenumerate załoze, a może ktoś zeskanuje aktuaizacje biosu, Adm mówisz ze ryzyko jest ale jak będę robił tak jak napsane uda się.

a co sie ma nie udać aktualizacja biosu :slight_smile: Dokładną wersję twojego biosu masz podaną w momencie kiedy odpalasz system i szuka dysków. Wciśnij wtedy pause na klawiaturze i ten model biosu wgrywasz