Dublowanie ekranu przy 2 kartach grafiki

Witam,

 

Mam w komputerze 2 karty grafiki - Intel (wbudowaną w płytę) i nVidie na PCI-E.

Czy jest możliwość pod Win7 zdublować ekran na obie karty,

bo w ustawieniach mam możliwość wyboru tylko rozszerzenia ekranu.

Oczywiście mogę podłoczyć oba monitory pod nVidię i wtedy się da,

ale ja chciałbym na dwóch różnych kartach.

Jeśli się nie da zrobić tego systemem Windows to może jest jakiś program, który to zrobi?

 

Pozdrawiam

Nie da się tego zrobić, zawsze pracuje albo jedna karta graficzna albo druga.

Zresztą kompletnie nie rozumiem po co miałbyś chcieć używać jednocześnie zintegrowanej oraz dodatkowej karty graficznej skoro zintegrowana jest na 90% sporo słabsza (piszę na 90% bo nie podałeś żadnych informacji co to za karty).

Nieco inaczej ma się sprawa w przypadku zainstalowanych na jednej płycie 2 dodatkowych kart graficznych pracujących w trybie SLI (konieczne jest ich połączenie ze sobą dodatkowym kabelkiem), ten tryb pozwala im wspólnie pracować łącząc ich moc obliczeniową (w nowszych modelach nVidii podobno nie ma już konieczności by obie były takie same ale nadal obie muszą obsługiwać ten tryb i być ze sobą połączone) i można wtedy podłączać monitory do złącz w obu kartach (można dzięki temu mieć podłączonych więcej monitorów) ale to już zupełnie inna kwestia.

 

No to nie do końca prawda. U mnie działają obie karty na raz, bo np. da się zrobić tzw. rozszerzony pulpit,

gdzie jedna karta obsługuje pulpit a druga jego rozszerzenie.

Natomiast klonowania nie da się zrobić mimo, że system pokazuje, że klonuje obraz.

Na rzutniku (druga karta) nie pokazuje się obraz.

 

Pozdrawiam

RJ