Duługi czas łączenia wifi z routerem

Cześć,

 

Od pewnego czasu zauważyłem wyraźnie dłuższy czas łączenia karty wifi z routerem. Inny komputer też z windows 7 łączy się błyskawicznie z tą siecią. Podejrzewam, że może jakiś syf zamula komputer przy starcie. Proszę o sprawdzenie logów.

 

OTL.txt - http://wklej.org/id/1304279/

Extras.txt - http://wklej.org/id/1304282/

 

Z góry dziękuję,

Tomek

Odinstaluj: Google Toolbar for Internet Explorer. Przeskanuj progr.Malwarebytes Anti-Malware http://www.malwareby…warebytes_free/

Przed skanowaniem wykonaj RĘCZNĄ AKTUALIZACJĘ BAZY SYGNATUR WIRUSÓW Malwarebytesa “Uruchom Malwarebytes, przejdź do zakładki Aktualizacja, Sprawdź aktualizacje.”

Odinstalowałem Google Toolbar, przeskanowałem komputer programem Malwarebytes Anti-Malware - zero infekcji.

 

Problem nadal występuje. Udało mi się go lepiej zidentyfikować. Występuje  tylko podczas uruchomienia komputera. Wygląda to tak, że przy uruchomieniu systemu, ładują się programy do tray-a do pewnego momentu, później jest zatrzymanie, komputer wtedy jest zmulony. Po chwili doczytują się pozostałe programy i później wszystko działa już prawidłowo. Tak jakby jakiś program nie mógł się załadować a komputer próbował go wczytać raz, drugi, trzeci, … aż w końcu albo go wczytuje albo pomija. Jeśli logi są czyste, to czy macie pomysł jak sprawdzić na którym programie/usłudze wiesza się wczytywanie programów/usług? W uruchamianiu (msconfig) wszystko mam wyłączone oprócz Avast i system operacyjny. W zakładce “Usługi” (w msconfig) jest bardzo wiele usług. Trudno mi zidentyfikować która i czy któraś blokuje wczytywanie programów/usług przy uruchomieniu. 

Hej,

Sprawdź w przystawce usług (services.msc) czy włączona i ustawiona jest w tryb uruchamiania automatycznego usługa Microsoft .NET Framework. Jeśli tak, zmień na wyłączony i uruchom ponownie komputer. Jakieś zmiany?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Cześć,

 

W usługach (services.msc) były 2 Usługi Microsoft. NET Framework _v2.0.50727_64 i _86 a także 2 Usługi Microsoft. NET Framework_v4.0.30319_64 i _86. Wersje 2 były wyłączone, wersje 4 automatyczne.

 

Wyłączyłem wszystkie. Problem nadal występuje. Zauważyłem, że w trakcie “zawieszenia wczytywania programów do traya” zawiesza się również wczytywanie okien z poziomu polecenia “uruchom” np. services.msc czy msconfig. Po chwilowym 20-30s “zwisie” błyskawicznie doczytują się pozostałe aplikacje do tray-a, wifi wchodzi, wczytuje się okno z polecenia “uruchom”. Dalej już wszystko śmiga ładnie i np. przy wyłączeniu i ponownym włączeniu karty wifi od razu loguje się do routera. Wyraźnie widać, że przy uruchomieniu, w pewnym momencie coś spowalnia wczytywanie programów do tray-a. Inne czynności chodzą normalnie np. wczytanie eksploratora windows, offica itp. 

 

Pozdrawiam,

Tomek

Hej,

 

Spróbuj przeczyścić dysk i rejestr przy pomocy CCleanera. W przypadku czyszczenia dysku zaznacz koniecznie usuwanie starych danych Prefetch (znajduje się w grupie zaawansowane i domyślnie jest to opcja odznaczona). Po czyszczeniu uruchom ponownie system? Jakiś postęp?

 

Pozdrawiam,

Dimatheus