Duron 900/Esc K7VZA - lekkie podkręcenie czy nowy procesor?

Witam serdecznie,

Odkopałem starego kompa dla mamy i mam z nim mały problem. Mianowicie, ma on służyć tylko do przeglądania Internetu, oglądania filmów i pisania dokumentów, ale sama praca z OpenOffice’em, czy Chromem jest strasznie uciążliwa - procesor 100%. Czy jest możliwość podkręcenia procesora? Z informacji na innych forach wynika, żeby lepiej się za to nie brać, ale sprawa jest poważna. Jeśli więc odradzicie jakiekolwiek “podkręcanie”, to jaki procesor można kupić do tej płyty głównej, tak by radził sobie z ww. pracami przy komputerze?

Zainwestowałem już 40 zł na kartę sieciową, by komputer bezprzewodowo podłączyć do sieci więc nie mówcie, że szkoda kasy wydawać na takiego staruszka :slight_smile: komputer jest ok, tylko trzeba mu więcej siły na procku :slight_smile:

Dziękuję, pozdrawiam!

lepiej coś nowszego :

http://allegro.pl/amd-athlon-xp-2000-pa … 02005.html

Rozumiem, że bezproblemowo zamontuje go w mojej płycie głównej? :slight_smile: Dziękuję za radę, zamówie jak tylko będę miał na to chwilę.

technik_elektro chyba że to Ty opychasz te procki, co Ty za głupoty proponujesz? http://komputery.katalogi.pl/P%C5%82yta_g%C5%82%C3%B3wna_K7VZA_pytanie_-t5485.html

ja bym radzil zainstalowac debiana, nie dosc ze bezpiecznie, posiada wszystko co trzeba, jest darmowy to nie zje calych zasobow.

Ta opcja odpada. Moja mama to troszkę “starsze pokolenie” i nie poradzi sobie z niczym poza XP :slight_smile: Sam dla siebie bym tam mógł wstrzelić debiana czy ubuntu. Jak w końcu z tym procesorem? W dziale hardware jestem zielony raczej. Ewentualnie może w gre wejdzie zmiana płyty? Ale to będzie się pewnie wiązało ze zmianą pamięci i koszty wzrosną 3x a w końcu za już za 800 zł można kupić używanego lapka. No i tak to jest z tym dokładaniem pieniędzy :expressionless:

Co więc proponujecie by umożliwić wygodne korzystanie z przeglądarki i pisanie dokumentów?

moja matka tez jest zielona i odnalazla sie w gnome nawet bardziej jej do gustu przypadlo, wiec warto sprobowac i powiedziec ze innej rady na ten komputer nie ma.

Konkretnie ze strony ECS obsługa procków K7VZA v1.0: KLIK. Mimo wszystko na tego typu procesorze powinno dać się robić rzeczy o których mówisz. Ja na Duronie ~1100 grałem w Dooma 3, a Chrome i OpenOffice nie powinny mieć takich wymagań. :slight_smile:

Czyli mógłbym wrzucić Athlona 1.4G max. To już mnie ratuje w pewnym sensie :slight_smile: