Duża pojemność pliku kopii z MozBackup

Witam. Mam takie pytanie. Co miesiąc czy dwa robię kopie zapasowe programu Firefox za pomocą programu MozBackup. Wszystko jest w porządku tylko że pojemność tych kopii zapasowych jest coraz większa. Pierwsze kopie miały po kilka Mb a teraz pojemność pliku kopii dochodzi do 200Mb. Pytanie co w tej kopii aż tyle zajmuje i jak to zmniejszyć? Zależy mi tylko na zachowanych hasłach, cookies, zakładkach, ustawień przeglądarki oraz ustawień AdBlock i Noscript. W MozBackup przy tworzeniu kopii jest cała lista nazwana Unknownfiles ale nie wiem co tam niepotrzebnego odznaczyć. Zauważyłem też że Firefox coraz bardziej przymula. W przeglądarce nie mam żadnych toolbarów czy coś podobnego. Jest tyko AdBlock i Noscript.

Ja tam mam prostsze rozwiązanie. Mam folder na dysku D do którego kopiuję zawartość profilu Firefoxa raz na parę miesięcy. W razie problemów z Firefoxem, wystarczy usunąć całą zawartość profilu i w puste miejsce wkleić zawartość zachowaną na drugim dysku. Mam zachowane hasła, historię, zakładki, dodatki, zalogowania, ustawienia stron - wszystko.

Prawdopodobnie dodatek robi kopie z poprzednią zawartością z poprzednimi kopiami i to rośnie.

Z rosnącą wagą pliku kopii winny jest AdBlock, pobierając aktualizacje swoich filtrów dorzuca do folderu adblockplus plik ini z wyższym numerem niż poprzedni (jeden plik waży około 2MB). U mnie kopia przed usunięciem tego folderu ważyła 300MB a po usunięciu ważyła 12MB.

Przejdź do lokalizacji %userprofile%\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles   kliknij w folder a następnie skasuj folder adblockplus potem możesz uruchomić przeglądarkę zaktualizować filtr AdBlocka i zrobić kopie zapasową przeglądarki.

Niestety skasowanie pliku adblock niewiele zmieniło. Ale znalazłem rozwiązanie problemu. Otóż podczas robienia kopii zaobserwowałem że program zatrzymuje się na kilka minut podczas robienia kopii o nazwie File/storage/temporary/ i nazwy stron typu Lego.com facebook.pl  i kilka innych. Odnalazłem tą lokalizacje w profilach Firefox/storage i znalazłem tam pliki z nazwami stron internetowych które wcześniej napisałem. Zajmowały one łącznie około 500Mb danych. Skasowałem te pliki po czym zrobiłem kopię zapasową. Teraz plik kopii zajmuje około 20Mb a kopia się robi bardzo szybko. Zastanawiam się tylko co było w tych plikach  aż o tak wielkiej pojemności?

Rób dalej po swojemu a tu bzdur nie wypisuj skoro nie masz zielonego pojęcia o tym programie.

 

Pliki tymczasowe, pamięć podręczna, dane witryn trybu offline itp.

Przed zrobieniem backupu wybierz CTRL + SHIFT + DEL i skasuj zbędne elementy.