Duża różnica prędkości LAN a Wi-Fi

Od pewnego czasu borykam się z problem słabej prędkości internetu przez Wi-Fi. Mam łącze 8mb, router Siemens Gigaset SE587 WLAN dsl. Moja prędkość na Wi-Fi to ok 600 do 800 kbps, natomiast jak podłącze laptopa przez kabel do router to prędkość mam w granicach 6700kbs, co to może być za przyczyna. Siłę sygnału mam znakomitą, nawet jak laptop stoi obok routera to nic się nie zmienia. Sprawdzałem czy inne sieci w okolicy i nie zaśmiecają mi kanału bo nadają na innym kanale, sieć mam zabezpieczoną WPA2. Adres IP pobiera automatycznie. Czasami zdarzy się też, że laptop połączy się z siecią ale nie ma wyjścia dalej jest tylko połączenie lokalne. Gdy podłącze kabel to po kablu internet mam. Najwięcej frustruje mnie ta różnica prędkości, kiedyś miałem podobną a teraz taka rozbieżność. Szukałem nowego softu do routera, ale nigdzie nie mogę znaleźć. Gdy podłącze innego laptopa to nie ma żadnych zmian. Myślę, że to coś z routerem, ale nie wiem co mam sprawdzić. Proszę o porady.

Jak chcesz mieć szybkie łącze wifi, to nie zabezpieczaj. Ale wtedy będziesz mieć gości. Zabezpieczenia spowalniają łącze. U mnie z 16 schodzi na 9. Musisz nauczyć się z tym żyć, albo jechać po kablu.

Jak już wspomniałem w poprzednim moim poście. Że mam tak od pewnego czasu, wcześniej było ok. Prędkość była o wiele większa. Nie wiem co z tym zrobić.

Sprawdź czy jakiś program nie ściąga danych - tym samym nie zmniejsza prędkości.

Drugim problem może być wirus - przeskanuj komputer programem Avast!/Avira/AVG lub innym płatnym (Kaspersky, Nod32), lub Kaspersky On-Line. Sprawdź również program Spybot - czy nie masz jakiś “agentów” na kompie :wink:

PS.

Podaj log z Combofix.

Wkleiłem loga.

http://www.wklejto.pl/54665