Duża temperatura i mało fps na dobrym sprzęcie

Witam,

Mam pewien problem, a mianowicie:

Mój komputer ma strasznie wysokie temperatury i wyciąga bardzo mało fps (gdyż jest to około 200 w grze Counter-Strike: Source)

http://zapodaj.net/70227afd382f.png.html

70227afd382f.png.html

Parametry mojego komputera to:

Manufacturer:

MICRO-STAR INTERNATIONAL CO.,LTD

Processor:

AMD Phenom II X4 965 Processor, MMX, 3DNow (4 CPUs), ~3.4GHz

Memory:

4000MB RAM

Hard Drive:

400 GB

Video Card:

NVIDIA GeForce GTX 260

Monitor:

Monitor Plug and Play

Sound Card:

Realtek HD Audio output

Operating System:

Windows 7 Ultimate 64 bit

Bardzo was proszę o pomoc, gdyż obawiam się, że z czasem będzie coraz gorzej. Z góry dziękuję.

Dodam, że ostatnio czyściłem komputer, bo było w nim dosłownie 1kg kurzu (wtedy osiągałem około 100 fps w grze Counter-Strike 1.6, która jakościowo jest dużo gorsza od w.w. gry).

I jeszcze coś. Nie wiem czy to ważne, ale komputer BARDZO głośno chodzi… słychać go nawet w pokoju obok (przez 2 drzwi). Myślę, że jest to wentylator wbudowany w obudowę komputera, ale podobno jeżeli za głośno chodzi to też wcale nie jest dobrze.

Włącz jakąś bardziej wymagającą grę i po 30min sprawdź temp. karty graf, proca i co tam jeszcze jest, żebyśmy wiedzieli co się przegrzewa

Dodane 08.12.2010 (Śr) 14:57

Spróbuj zmienić pastę i zobacz czy radiatory na procu i innych dobrze wyczyściłeś

Niestety nie mam możliwości odpalenia bardziej wymagającej gry, ponieważ już po paru-parunastu minutach grania komputer wyłącza się.

I przepraszam, czy mógłbyś mi wytłumaczyć o co chodzi z tą zmianą pasty? Gdyż nie wiem co to znaczy.

Pasta (pasta termoprzewodząca) to takie “coś” co nakłada się na procesor i inne aby się mniej grzały

http://pl.wikipedia.org/wiki/Pasta_term … dz%C4%85ca

Chyba jednak pojadę z komputerem do serwisu, bo jeszcze bardziej coś “zwalę”. Dzięki za pomoc mimo wszystko.

Nie biegaj do serwisu, bo będziesz musiał płacić. Ponieważ nie wiesz co to jest pasta termoprzewodząca, a czyściłeś komputer wnioskuję, że nie nałożyłeś nowej pasty przed przykręceniem radiatora i zapewne stąd problem. Niedawno była na forum podobna sytuacja. Tamten user też się pytał co to jest ta pasta i czy jest potrzebna :wink: