Duża temperatura. I nowa grafika

Witam.

Mam problem z temperaturąTMPIN1. Nie wiem co to jest. Myślałem ,że to procesor ,ale po dotknięciu radiatora wydaje się on ciepły ,ale nie aż tak. W biosie temperatura procesora wynosi 20-30* C. Myślicie ,że to coś innego lub popsute czujniki ?. Dotykałem w pace wszystkiego i nic nie było tak gorące.Dodam ,iż po włączeniu komputera i wejściu w SIW temperatura jest 70-80 *C a w pace komputera wręcz tak zimno jak w lodówce.

Moje drugie pytanie dotyczy karty graficznej.Chcę kupić coś nowszego tylko nie wiem co ten Athlon uciągnie. Najlepiej coś z Nvidii .Proszę abyście mi jasno przedstawili co to jest z tą temperaturą ,oraz proszę o modele kart najlepiej współpracujących z resztą podzespołów.

Mój sprzęt

Procesor : AMD Athlon II x4 631 2.6 GHz

Grafika : Radeon HD6770 1Gb DDR5

RAM: 4GB 1333MHz (1 kość)

Płyta : Gigabyte GA-A75 SFM1 mATX

Zasilacz : Chieftec 500W

Win7 Home Premium 64 bit.

Załączam zdjęcie z programy SIW.

http://iv.pl/images/21328939877947021975.png

Z góry dziękuję za pomoc.

Jeżeli koniecznie chcesz Nvidię, to GTX650, nic lepszego do tego procka raczej nie ma sensu wstawiać.

GTX650 ? To i tak wystarczająco dobrze :slight_smile: Myślałem o czymś starszym .A coś do tej temperatury możecie poradzić ?

Błąd czujnika lub w ogóle go nie ma a program/y błędnie przypisują mu temperaturę.

Czyli mam się tym nie martwić ?

Raczej nie ma czym sie martwic. Wystepowanie blednych pomiarow z czujnikow- widmo dosyc czesto sie zdarza .

(Brak PL znakow)

W takim razie dziękuję wam za pomoc panowie:)