Duża temperatura karty graficznej i procesora

Witam

Martwi mnie duża temperatura ( tak mi się wydaję ) procesora i karty graficznej .

Karta graficzna Sapphire Radeon HD 4730 512 mb

Procesor Intel® Core i5 CPU 750 @ 2.67GHz

Temperatura w stanie spoczynku

http://imageshack.us/photo/my-images/5/temperaturae.png/

Temperatura gdy gram ( GTA IV )

http://imageshack.us/photo/my-images/43/temperaturagra.png/

Karta graficzna nie jest dla mnie taka ważna bardziej procesor gdyż zamierzam zmienić kartę . Co może być winne takich temperatur ??? Może obudowa ?? Jeżeli będzie potrzebne to zrobię kilka fotek :smiley:

W zasadzie w stresie te temperatury są “akceptowalne” jeżeli masz chłodzenie boksowe na procesorze. W Idle są trochę wysokie ale też bez przesady, czy zmieniałeś ustawienia obrotów wentylatora na chłodzeniu, kiedy zmieniałeś pastę na procesorze? Dla GPU temperatury są normalne w stresie, w idle podobna sytuacja jak w przypadku CPU. Pokaż zdjęcia z obudowy, dodaj info czy masz jakieś dodatkowe wentylatory, podaj temperaturę otoczenia.

wymień paste pod procesorem powinno pomoc , co do grafiki seria 4 radeonów to słaba seria , miałem karte z tej serii wieczne problemy w grach odkąd przeszedłem na GF żadnych ale takie temp. to norma w końcu to radeon :slight_smile:

heh mam problem . Bawilem sie tym chlodzeniem przy procku zeby sprawdzic jak to wyglada . Odmontowalem wszystko ok a potem chce zamontowac i mialem problemy . Chcialem ja wcisnac w te dziury w plycie glownej ale sie nie udalo wiec uzylem sily . I plyta sie wygiela … Ale ok wlaczam kompa a wiatrak lata jak szalony . Komp sie wylaczyl wiec reset . Przy gta proc ma 70 stopni i nagle blue scren , reset i znowu … Help co robic ?? Chyba oddam do serwisu . Zna ktos jakis dobry w tarnowie ?? Sry za lekki offtop . Ps pisze na komie

halo może jest żle zamocowane chłodzenie sprawdż to !!

Masz źle założone chłodzenie, jak płyta nie pękła to raczej “jeszcze” się nic nie stało, jednak, jak już zdemontowałeś chłodzenie to powinieneś zmienić pastę. Teraz już nie grzeb, kup pastę, wyczyść starą z CPU i chłodzenia (najlepiej alkoholem izopropylowym, kupisz w aptece 100%, za grosze), następnie delikatnie załóż chłodzenie, musisz usłyszeć kliknięcie push-pina, na YT możesz znaleźć filmiki “how to” :wink:

ok tak zrobie . A jaka paste polecacie???

Tą: http://www.ceneo.pl/1218782

sory ale mam taka glupia prozbe , mogl bys wstawic link do takiego filmiku ?? Na mojej komie nie najlepiej szuka sie filmikow ( nie jest ona najnowsza )

Pasta:

Chłodzenie:

tu jest podstawka 775 ale zasada jest ta sama.

Mam nadzieje ze to jednak nie plyta glowna . W razie czego powinno sie dac poprzekladac wszystkie rzeczy na nowa plyte :d? I czy bylo by to drogie ?

Zobaczysz jutro, najpierw spróbuj, później będziemy myśleć, ceny płyt wahają się od 150zł w górę…

wielkie dzieki za pomoc , jutro prawdopodobnie kupie paste i zobacze czy wszystko bd ok :wink:

Dodane 04.04.2013 (Cz) 17:30

heh no i lipa :frowning: posmarowalem proca wlozylem chlodzenie i jak wlaczam gta to dalej blue screen :(. Zauwazylem tez ze komputer zwolnil . Help co robic??

Dodane 04.04.2013 (Cz) 19:53

temat chyba do zamkniecia . Dzieki za rady