Duża temperatura procesora

(krejzol123) #1

Witam mam problem ponieważ procesor w spoczynku ma 53 stopnie :open_mouth: przed nałożeniem i po nałozeniu pasty chłodzenie jest założone dobrze podczas stresu temp przekracza 65 stopni a procek amx może osiagać 61 co mnie martwi :confused: wcześniej procesor był podkręcony teraz cofnołem na domyślne taktowanie i dalej nic :confused: Gdy dotykam radiator nie patrzy jest w miare chłodny a jest poprawnie założony nie chwieje się ani nic paste też nałożyłem rozprowadziłem ją za pomocą karty kredytowej

(system) #2

Jak radiator jest chłodny to znaczy że jest złe założony lub nałożyłeś za dużo pasty i przez to nie oddaje ciepła na radiator :lol:

Poza tym co to za AMD? Możliwe że masz mocny tzn. 125 lub 140W procek na słabej płycie

(krejzol123) #3

to jest intel core 2 duo e6300 nie źle założony wentylator jest wyjluczony ponieważ przy zakupie procesora była temperatura ok.39 od przedwczoraj zauważyłem dużą temperature więc postanowiłem wymienić paste termo i go wyczyścić ejdnak nie pomogło może siadł czunik ?

(Qba Lukaszczyk) #4

Co?!

krejzol123 , nie, raczej nie siadł czujnik.

W jakim stanie jest chłodzenie? Łożysko nie jest zużyte?

(krejzol123) #5

Chłodzenie jest w dobrym stanie nic nie trzeszczy ani nic radiator nie jest powyginany. Za to mam szajską obudowe i myśle że ona może też buć tu winna chciałem kupić Silentium PC Brutus 410 Pure Black zamontuje do niej moją płyte główną msi g41m p26?

(falcon89) #6

Tak.

(krejzol123) #7

Już wszystko ok mieliście racje źle nałożyłem paste ponieważ po zdjęciu radiatora nie był wogóle brudny z pasty zrobiłem to teraz inną techniką dałem ziarnko grochu i docisnołem radiatorem temperatury 40 stopni w spoczynku i wszystko wróciło do normy :slight_smile: