Duża temperatura (SpeedFan)

Nic nie podkręcałem nic tego a mam taką temperaturkę :

11sv.png

Rozumiem że tylko SpeedFan taką pokazuje, a Bios nie? Bo jeśli taka jest naprawde (również w biosie) to nie bardzo rozumiem o co pytasz… :slight_smile: Mi kiedyś Speed Fan zbzikował i pokazywał że wiatrak ma 48000 RPM :smiley: Musiałem przeinstalować.

A mam jeszcze jedno pytanko :wink:

Co z biosem ? :twisted:

O co pytasz??

Czy masz go uaktualniać??

Tak

lepiej se wymien plyte z ECS dlugo niepociagniesz

:smiley: :smiley:

zasilacz takze do wymiany od RAZU powyzej +13v zamiast 12 +/- 5% to szok jak dla mnie na plycie bez OC

daj na PW to pogadamy

Mam ją już 2,5 lata :wink: I nic sie nie dzieje …

Co byś mi proponowała :> :?:

cos taniego ale stablnego z mozliwoscia dobra OC

np. MSI

bardzo stabilne

jak chcesz moge cos znalezc dobrego w cenie ok 100-120 zl moze tylko daj chwilke

a zasilacz ja mam na sprzedarz np. hehe

400w z PFC napiecie moge ci podac ze screnna

jak trzyma

zasilacz to jest lezak magazynowy czyli nowy

nieuzywany za polowe ceny niech straCE

daj na PW to pogadamy

UPDATE Shark masz

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=38421133

teraz luknij pomyla

bierz i nawet sie niewachaj w tej cenia i z takimi dodatkami

hehe tanizna

swoja opylisz na Allegro i posprawie

to byl standardowy komunikat programu Aida. Program sprawdza date Biosu i jeśli w porównaniu z systemową jest starsza niż dwa lata wyświetal coś takiego. Czytałbym to dosłownie. “Jeśli czujesz potrzebę to uaktualnij” Przeważnie takiej potrzeby nie ma. Gdyby ci komp nie rozpoznawał nowego proca albo nei widział większego dysku to byłoby trzeba. A tak… moim zdaniem nie ma sie co przejmować :slight_smile: A ta temp jest owszem spora ale raczej jeszcze niegroźna. AMD podaje że takie procki mogą pracować do 75 stopni. Mój “w stresie” regularnie dochodzi do 60 - 65 i nic mu nie jest. Od 2 lat.

niegrozna bez OC powinna byc na poziomie 40 stopni 45 max

taka to ja mam co Shark ale po extrimum OC i to max w stresie

no i 63 maX heheh

zobacz jakie ma napiecia lepiej 5V (+/- 4%) 12v (+/- 4/5%) to maX

inaczej to zapomnij o stabilnym dzialaniu kompa

pewnie poszla plytka czesciowo a zasilacz jak widac

super trzyma napiecia :smiley: :smiley:

teraz ma przy 12v roznice ok 15% i wiecej :evil:

przy takim zasilaniu to dyski mu moga pasc lub stracic dane przecierz

niemowie juz o niestabilnej pracy systemu bo to norma

Dlaczego zaraz płytka poszła. Może ma cooler cienki i tak jest po prostu. Przecież nie okreslił czy ma taką temp od wczoraj czy od 2 lat. Chyba że coś ci na priv powiedział o czym nie wiem. Temp bezpieczne dla AMD podałem za oficjalnymi danymi ze strony AMD, nie wziąłem tego z sufitu. Wiem że 63 to dużo, że ludzie przeważnie mają mniej tak srednio o 20 stopni ale mówie, nie sądze żeby sama temp coś tu poszkodziła. Sam mam na pięcie na coolerze zredukowane o 4V bo wtedy ciszej mi chodzi wiatrak i przez to temp mam podobne i nic sie nie dzieje. A napięcia na zasilaczu to inna bajka całkiem.

:o :o Przez pare godzin miałem prawie 70 A teraz jest 32 :wink:

Dzięki za te porady :wink:

Ale jak zaczne pracować i kasy uzbieram to kupie nowego procka, plyte glowną, radiator, wentylatory, ram itp …

zasilka to bank do wymiany a plyta to wiesz ECS to duzo niepochodzi niz 3 latka kondensatory sie zwala i mosfety no chyba ze ma cudaczne szczescie lepiej sprzedac poki jeszcze hula bo potem tylko straci

a firmowa stabilna plytka starczy mu na lata i to bardzo dlugie

na ECS juz nic nie podkreci a to lipa kupi np. jakies lepsze pamieci i kiszka nawet niepojda

no i ta wydajnosc ECS jest przerazajaca srednio o 10-15% wolniejsza niz markowy sprzet

Wszystko to prawda co piszesz o ECSach (przynajmniej obiegowa). Tyle że Sharkowi chyba nie do końca w tym topiku o to chodziło :slight_smile: Ale ogólnie zgadzam się z tobą. Shark - jak już pójdziesz do pracy i zarobisz na sprzęta to nie kupuj ECSa :wink: A póki co to nie wiem co poradzić ci na tą temp, tak bez wydawania kasy. Może ‘downclock’ ?? :smiley: Pzdr

Faral nom a wiadziales to plyte co mu dalam linka cna bardzo dobra zreszta zawsze mozna dac n PW Allegro moze taniej spusci

cosik

i bedzie tanio i bardzo korzystnie trzeba wykorzystywac nadazajce sie okazje

100zl czy te 115zl jak podaje to naprawde niska cena no i chyba nie az tak duzo za ECS dostanie srednio 50-70 zl

dolozy pare groszy i ma to cosik o klase lepszy sprzet a nawet diwie

Widziałem a jak :smiley: Zajefajna jak to mówią. Chipset już nie najnowszy (KT400A chyba o ile pamiętam) ale i tak spoko. No i firma, MSI w moim prywatnym rankingu to 4 miejsce a więc wysoko. Moge ją polecić ze spokojnym sumieniem. Ale jesli chodzi o OC to do tego Epoxa co masz w podpisie Kamcia to się chowa raczej co? :slight_smile:

A na 1 jest jaka ?

Wejdz na stronę MSI to się dowiesz. :smiley:

ja ci powiem tak u mnie max stabilne FSB to 250 nawet ,a na tym MSI to 233

wiec spox pamiatki 466 pojda ja bym brala to jak bym miala kupowac u nas takie plyki nowe sa za 195zl

i bez tych dodatkow ,a tam masz wsio radiatory/wentyle na chipsety i wogle full

nawet jakas karta sieciowa

na 100% na tym MSI masz bo to KT4AV ver 2 poprawiona wersja obslugujaca FSB 233 i DDR 400/433/466 wiec nawet nowa hehe tak ma zmiane

FSB co 1MHz do 280 (stabilnie na 233) - zalezy od ramu zmiane napiecia VCore co 0,25 do 1,85v i wiecej po Drud-modzie

zmiAne napiecia modulu ram do 2,8v ,a nawet chipsetu tez ,tyLko juZ niepamietam do ilu

bym musiala sprawdzic

to jest poprostu poprawiona wersja do OC

no i koles dodaje zobacz jaki wentyl u nas w sklepie po 25 zl sa

ta plytka jest na 3 miejscu po Epox, ABit

bo np ASUS niby spox duzo zmian ale na zadnym nieuzyskasz stabilnego FSB 233 poprostu przereklamowana

tu masz ukald podwojny 2x3 fazy czyli 6

Epoxy maja 7 Abity 5

Nie, no na stronie MSI żadnych prywatnych rankingów nie umieszczałem :lol: Wątpię żeby mi pozwolili :wink: A mój pryw ranking płyt gł to: 1.Asus 2. Abit 3.Gigabyte 4.MSI

To jeśli chodzi o ogół - wykonanie, stabilność itd. Bo jesli chodzi tylko o overclocking to mam wrażenie że takie firmy jak Epox czy nawet Soltek dają swoim płytom wieksze możliwosci od takiego Gigabyta. Ale generalnie pierwsza dwójka jest na początku zawsze.