Duze pingi- jakis syf?

(Orzech123) #1

Mógłby mi ktos sprawdzic te logi ? Bezpieczenstwo to podstawa;p

(sdar) #2

Proszę zastosować się do zaleceń zawartych w TYM temacie. W przeciwnym wypadku temat zostanie usunięty.

(Mayster X) #3

Usuń:

Panel sterowania -> Java Plug-in -> Update -> odznaczyć Check for updates automatically

Sam to ustawiałeś :?:

(Orzech123) #4

Zrobionie

@Mayster

nie nie ustawiałem tego, tez to usunac?

(qrczak13) #5

Trzeba tak :

Do notatnika wklej:

Plik > zapisz jako > zmień rozszerzenie z .txt na wszystkie pliki > zapisz pod nazwą Fix.reg np na

pulpicie > dwuklik na Fix.reg > potwierdzasz > restart.

Ściągasz HostsXpert, wypakowujesz i uruchamiasz. Klikasz Make Hosts ReadOnly? i zrobione.

Po wykonaniu w/w daj log z ComboFix.

(Orzech123) #6

Zrobiłem wszystko co napisałes wyżej. Prosze o to logi

ComboFix

Logi HiJack

@Mayster

Niestety nie moge znalesc tego z java, szukałem w panelu sterowania i nie znalazlem, mógłbyś mi bardziej przyblizyc gdzie to sie znajduje

Dzieki za pomoc czekam na dalsze instrukcje

(adam9870) #7

Oba logi czyste.

Nie jest zalecane usuwanie przeglądarki InternetExplorer z systemu w jakikolwiek sposób. Jeśli nie chcesz korzystać z IE, to po prostu z niego nie korzystaj ale pozostaw go zainstalowanego w systemie. Radzi się zrobić tak z dwóch powodów:

a) Tak naprawdę IE nie da się usunąć całkowicie z systemu. Mimo odinstalowania go poprzez aplet Dodaj\usuń składniki systemu Windows w Dodaj\usuń programu, i tak zostaną jego pewne elementy w systemie

b) Niektóre programy (w głównej mierze komunikatory internetowe) do poprawnej pracy wymagają zainstalowanego IE.

Zatem proponuję pobrać najnowszą wersję IE i zainstalować ją w systemie:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=17&id=1868

Kosmetyka:

Start => uruchom => msconfig => zakładka Uruchamianie => możesz odznaczyć w/w.

Panel sterowania => Java Plug-in => Update => odznacz opcję Check for updates automatically.

Jeśli QuickTime i Real nie są Ci bardzo potrzebne to zastąp je Quick&Real Alternative.

Jeśli nie korzystasz z zaawansowanych usług tekstowych to je wyłącz: Panel sterowania => Opcje regionalne => Języki => Szczegóły => Zaawansowane => zaznacz wyłącz zaawansowane usługi tekstowe.

W opcjach komunikatora możesz wyłączyć uruchamianie przy starcie systemu jeśli nie jest Ci potrzebne.

Start => programy => autostart => kasacja z prawokliku.

Jeśli nie używasz Messenger’a to go usuń: start => uruchom => wpisz polecenie:

RunDll32 advpack.dll,LaunchINFSection %windir%\INF\msmsgs.inf,BLC.Remove

Dodatkowo przejrzyj Optymalizacja i odchudzanie Windowsa XP.