Duże spowolnienie internetu mobilnego! Pomocy!

Cześć. Posiadam internet mobilny blueconnect. I problem w tym, że kiedy podłącze go do komputera stacjonarnego chodzi jak… brak słów! Tak pomału, że coś mnie bierze. Natomiast kiedy podłącze modem do laptopa to śmiga jak głupi. Co może być przyczyną takiego zachowania? Na stacjonarnym mam około 90% sygnału EDGE ERA, a na laptopie około 30% i na laptopie chodzi 2 razy szybciej. Nie wiem co to może być. Pomóżcie!

a czy to 30% to nie przypadkiem zasięg hsdpa?

Nie. To też jest EDGE. Nie wiem co to jest, ale zasięg jest tu i tu EDGE. Może to być wina tego, że niedawno instalowałem Windowsa?

Hmm. Powiem szczerze że to nielogiczne. 60% różnicy poziomu zasięgu i na mniejszym chodzi szybciej? A nie używasz czasem compresora od Ery? Bo to może być jego sprawka ponieważ ja już nie raz na ten teoretyczny “compressor” klnąłem jak szewc. :slight_smile:

Używałem, ale usunąłem. Już na szczęście wszystko ok. Kupiłem właśnie antenę dookólną. Dosyć to chodzi. A możecie mi powiedzieć czemu jak w statystykach w programie blueconnect mam szybkość pobierania około 75KB/S, to dlaczego w Firefox jak ściągam jakiś plik to idzie tak około 8KB/S ???

blueconnect pokazuje pewnie kilobity a firefox kilobajty

Z blueconnect jest tak:

  • jeżeli masz internet w t-mobile to najlepiej go zakop, kup sobie w PLAYu ze względu na zasięg i to, że szybciej chodzi :slight_smile:

  • Jeżeli masz małą prędkość pobierania to idź do ich salonu i opowiedz o swoim problemie.

  • po za tym - jaki masz modem?

“- jeżeli masz internet w t-mobile to najlepiej go zakop, kup sobie w PLAYu ze względu na zasięg i to, że szybciej chodzi”

Ze względu na zasięg? Bzdura. T-Mobile jak już ma lepszy zasięg. Play dopiero parę lat temu weszło na rynek i ma mieć lepszy zasięg? Coś ci się pomyliło. #-o

Modem to E160G. A PLAY próbowałem i niemam zasięgu :slight_smile:

@gagamadzi Hmm. Więc lepiej mieć nie będziesz. I weź pod uwagę fakt że na laptopie i na stacjonarnym taki internet chodzi inaczej. Pamiętam że miałem też taki do laptopa i ładowało się zupełnie szybciej niż na stacjonarnym z nowszym modelem. :slight_smile: