Duze spowolnienie komputera

Od jakiegos czasu komputer zaczal mi nieco spowalniac, ale dalo rade wytrzymac. Dzisiaj za to juz jest naprawde slabo :? Wszystko dziala duuuzo wolniej. Musze przyznac, ze sam sie zbyt dobrze nie znam, wiec bylbym bardzo wdzieczny za kazda pomoc :slight_smile:

Podaj pełen log z nagłówkiem i nie ucinaj, daj jeszcze log z SilentRunner

Pelny log :slight_smile: Przykro mi, ale nie posiadam SillentRunnera, ba nawet nie wiem co to jest.

Użyj Windows Worms Doors Cleanera zmień znaczki z disable na enable (wszystkie znaczki maja być na zielono, jeżeli któryś z nich będzie na żółto to go zostaw). Po użyciu narzędzia wymagany jest restart.

Start => uruchom => wpisz cmd i kliknij OK => w konsoli, która się otworzy wpisz:

Użyj narzędzia SmitFraudFix (wybierz opcję 2). Potem sprawdź co będzie z tego co wskazałem poniżej i usuń: (wszystko oczywiście robisz w trybie awaryjnym z wyłączonym przywracaniem systemu)

Pliki i foldery zaznaczone kasujesz ręcznie z dysku natomiast wpisy w HijackThis.

Przeskanuj http://www.kaspersky.pl/virusscanner.html

Po wykonaniu pokaż nowy log z HijackThis, SilentRunners oraz zawartość pliku c:\rapport.txt

Mam pytanie: do czego w tej chwili jest Ci potrzebny log z silenta? Pytanie retoryczne - nie musisz na nie odpowiadać.

Jak pisalem wyzej, zbyt obeznany na kompach nie jestem wiec mialbym tutaj kilka pytan co do porady adam :slight_smile:

“Użyj Windows Worms Doors Cleanera zmień znaczki z disable na enable (wszystkie znaczki maja być na zielono, jeżeli któryś z nich będzie na żółto to go zostaw)” - jak wlaczylem to wszystkie znaczki byly na zielono/zolto, lecz wszedzie bylo disabled;) Jak kliknalem na enable, to pozmienialy sie na czerwone. Wiec co w koncu zrobic?

"Użyj narzędzia SmitFraudFix (wybierz opcję 2). Potem sprawdź co będzie z tego co wskazałem poniżej i usuń: (wszystko oczywiście robisz w trybie awaryjnym z wyłączonym przywracaniem systemu)

Cytat:" - Jak uruchomic ten program w trybie awaryjnym? Nigdy nic w trybie awaryjnym nie robilem Confused

“Pliki i foldery zaznaczone kasujesz ręcznie z dysku natomiast wpisy w HijackThis.”

te pliki i foldery usuwac najpierw za pomoca SmitFraudFixa a potem recznie, czy tylko recznie?

“Natomiast wpisy w HijackThis” nie rozumiem tego zdania, co mam niby zrobic?

Jakby ktos mi mogl wyjasnic watpliwosci bylbym wdzieczny(juz drugi raz :mrgreen: )

Skoro jesteś początkujący to zrobimy to nieco inaczej.

  1. Po pobraniu windows woorms doors cleanera jak widzisz czerwone znaczki to klikasz na taki znaczek raz lewym klawiszem myszki i tyle. Robisz tak dalej z każdym czerwonym znaczkiem, a potem zamykasz program. Zostaniesz spytany czy chcesz zrestartować komputer. Zgadzasz się na to i po resecie znaczki powinny zostać zmienione na zielone.

  2. Otwórz Notatnik i wklej w nim to:

Plik >>> Zapisz jako >>> Zmień rozszerzenie z TXT na Wszystkie pliki >>> Zapisz pod nazwą FIX.BAT

  1. Pobierz i wypakuj SmitFraudFix:

http://siri.urz.free.fr/Fix/SmitfraudFix.zip

Na pobrany plik kliknij prawym klawiszem myszki i wybierz opcję w stylu wypakuj

  1. Uruchom system w trybie awaryjnym
  1. Kliknij dwa razy na plik FIX.BAT. Mignie przez chwilkę ekran

  2. Uruchom plik SmitFraudFix.cmd i wybierz opcję 2.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 329#539329

  1. Urucham HijackThis => kliknij Do a system scan only => pokaże się lista wpisów => postaw ptaszek przy wpisach:

=> kliknij Fix checked i potwierdź usunięcie.

Proszę zmienić temat postu na konkretny i używać polskich znaków,opcja zmień i popraw.JNJN

eh, wszystko pościągałem, powklejalem, tylko jest jeden problem. Nie mogę wlączyć trybu awaryjnego… próbowalem i z F5 i z F8… Wie ktos jak moge wlaczyc ten cholerny tryb ? :-x

Ehh… w takim razie zrobimy jeszcze inaczej.

Pobierz Gmer’a.

Teraz czynności będziesz wykonywał w Gmerze więc uruchom go, poczekaj chwilkę, kliknij na zakładkę >>> w celu otworzenia pozostałych.

  • W zakładce Usługi usuń z prawokliku następujące usługi: hwclock, l6, mnew1win, mnew4win, MSDisk, Win32Kernel, winmattm

  • W zakładce CMD z zaznaczoną opcją CMD.EXE wklej:

  • W zakładce Procesy wybierz Zabij wszystko. Teraz poczekaj cierpliwie aż zniknie pulpit etc. - zostanie tylko okienko Gmer’a.

  • Wróć do zakładki CMD i kliknij Uruchom

  • W zakładce Procesy przez trzy kropki ( ) wskaż Hijacka i skasuj w nim następujące wpisy:

Teraz reset i przeskanuj http://kaspersky.pl/virusscanner.html i pokaż nowy log z HijackThis plus z SilentRunners.

Na log z sillenta czekalem godzinke, ale sie nie doczekalem(chodzi mi o ten rozszerzony log), jezeli log jest niezbedny to jutro postaram sie zrobic :slight_smile:

Usuń pogrubione wirusy.

W takim razie daj loga z Combofixa :slight_smile:

heh, akurat juz mam loga z sillenta :wink: Czekam na dalsze instrukcje :slight_smile:

@kennex - bez urazy, ale skoro adam juz mnie prowadzi, to wole nie mieszac jego instrukcji z Twoimi :stuck_out_tongue:

Wklej w notatniku:

Zapisz z rozszerzeniem .reg i scal :slight_smile:

EDIT: Folder C:\Program Files\Altnet możesz usunąć, sam folder nic nie robi jednak często jest w nim pełno syfu, Spybot go usuwa :slight_smile: .

Nie mam takiego folderu :slight_smile:

Skad ja Ci to mam wziasc :wink:

Jak nie ma plików to już jest ok :slight_smile: .