Duże straty prędkości po wifi

Witam serdecznie do grudnia tamtego roku miałem neo 10 Mb/s. Nigdy nie miałem problemu ze spadkiem prędkości oraz pomiar zawsze oscylował w granicach od 9 do 10 Mb/s. Pomiar dokonywałem na komputerze który mam doposażony w tplink TLwn723N. Router tplink TDW8901G znajduje się w odległości ok 4 metrów od komputera. Od 1 stycznia tego roku przeszedłem na neo do 20 Mb/s na routerze mam taką prędkość

beznazwy1spf.jpg

natomiast na komputerze taką

beznazwy2xp.jpg

Mam pytanie dlaczego jest taki duży spadek prędkości może mam coś źle poustawiane w routerze bo powiem szczerze nie za bardzo się znam no sprzęcie. Za pomoc serdecznie dziękuję

kazdy dostawca ma w umowie “oferuje predkosc do …” 10/20/100

wiec raczej nic z tym nie zrobisz :roll:

Zgoda ale strata jest pomiędzy moim routerem a kartą sieciową w komputerze. Gdy odepnę router i laptop podepnę kablem prędkość jest w granicach 19 mb/s

  1. Laptopy z reguły mają dość słabe anteny.

  2. WiFi to jednak WiFi, straty będą zawsze, szczególnie w przypadku, gdy na drodze stoją ściany. Jedyne co możesz zrobić to zakup routera z bardzo mocnymi antenami, bądź wypróbować zmiany kanału WiFi - być może w twojej okolicy dużo osób korzysta z tego samego kanału.

Zmieniłem kanały na różne wielkości ale problem nie znika. Dodam jeszcze że mam dodatkowy AP tplinka do którego mam podłączony dekoder enki. Czy mogę od niego kablem podpiąć mój komputer?

A może wymienić router na nowszy z trzema antenami który pozwoli mi osiągnąć dedykowaną prędkość. Czy ktoś może w tej kwestii doradzić jaki dobrać router?

Wszytsko ok. Wynik 1.5 - 2 MB/s realnego transferu w przypadku routera G mieście się w normie, zależnie od warunków. Szczególnie, że po drugiej stronie jest zwykłe dongle na USB ze słabawą antenką wewnętrzną

Jeśli AP obsługuje tryb bezprzewodowego mostu to jest to wręcz wskazane. Lepsza antena/y i zapewne mocniejsze radio zrobią swoje.

Czemu nie? Przyzwoity sprzęt z dobrymi antenami w większości sytuacji spokojnie poradzi sobie z barierą 3 MB/s (>20 Mbps). Chyba, że masz potwornie zaśmiecony eter w paśmie WiFi np. sąsiad zza ściany intensywnie używający sieci repeaterów BT klasy 1 :wink:

Wymieniłem router na TpLink 8961ND. Prędkośc skoczyła na 19Mb/s jak dla mnie jest super. Mam tylko jeden problem. Posiadam dekoder enki który łączy sie z internetem za pomocą AP TPLink WR743ND no i nie mogę po pierwsze wejść w ustawienia routera no i nie potrafię go połączyć z moim głównym routerem. Za pomoc serdecznie dziękuję

A próbowałeś ustawić tego WR743ND w trybie mostu WDS http://pclive.pl/porady-komputerowe/int … erami.html ? Ten model ma co prawda też fabrycznie wsparcie dla trybu AP Client (nawet bez wgrywania OpenWRT / Gargoyle), ale nie wiem czy dodatkowy NAT byłby dobrym rozwiązaniem. Ten drugi wariant traktuj jako ostateczność.

Jeśli chodzi o logowanie do panelu zarządzania routera to podepnij się klasycznie, kablem do jego dowolnego złącza LAN.

Rozwiązałem problem. A trudność polegała na tym, iż adres logowania do WR743ND to http://tplinklogin.net/ zamiast 192.168.1.1. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc