Duże użycie procesora i zacinające się filmy

Witam. Od jakiegoś czasu mam problemy z kompem. Mianowicie użycie procesora zaczęło mi strasznie skakać nawet przy programach które kiedyś tego nie robiły. Np. na moim Celeronie 1,2GHz, 512 sdram i Radeonie 9550 128 Fifka '07 chodziła nawet dobrze. Teraz nie da się w nią grać, podobnie jak w inne gry. Z filmami znowu, instalowałem nowe kodeki ale nic nie pomogło. Dźwięk chodzi w miarę normalnie a obraz się przychacza. Czy, mogą być spowodowane takie efekty?Dodam że pojawiły się w miarę w tym samym czasie, a komp jest po niedawnym formacie (znaczy tylko partycja windosowska).korzystałem z wielu porad jak np. przyspieszyć kompa (np. przez czyszczenie rejestru itp.) trochę się poprawiło ogólne chodzenie, ale filmy i gry są jak były :frowning: .

Proszę o pomoc.

A nie pojawiło się to zaraz po instalacji systemu?? Jak tak to upewnij się że masz zainstalowane sterowniki poprawnie do wszystkiego, łącznie z chipsetem

Nie. Pojawiło się już wcześniej. Właśnie między innymi przez to robiłem format. Sterowniki dobrze zainstalowane. A, pytanko. Do chipseta znaczy do procesora czy jak?Bo nie wiem?

Dopisuje…

Jeśli to chodzi o te sterowniki do chipseta. Nigdy nic takiego nie instalowałem. A może to wina jakiegoś wira?

mialem podobny problem. zainstalowalem service pack 3 i wszystko ok

service pack 3 do win xp??o ile ja wiem była tylko 2?no.chyba ze sie myle?

okok…szukałem i coś niby znalazłem.zobaczymy co z tego wyjdzie.

niestety ściągnąłem tego SP3…ale jest on w wersji angielskiej…nigdzie nie mogę polskiej znaleźć a podczas jego instalacji wyskakuje komunikat że język który mam zainstalowany(czyli polski) nie może być zainstalowany ten SP.

Jak to zrobić?czy może ktoś wie gdzie wersję pl znaleźć?o ile jest w ogóle?

http://www.idg.pl/ftp/pc_16571/Windows. … idate.html

ja ściągnąłem stąd. mam polskiego xp i mi sie normalnie zainstalowało

I żadnych komplikacji?nic w rejestrze nie zmieniałeś(jak to na forach ludzie pisują), żeby zainstalować tego SP?

plik instalacyjny ściągnął sie na pulpit, dwa kliknięcia, dalej, dalej, dalej i gotowe. Trochę to trwa, ale nic nie zmieniałem.

nie da rady…ściągnąłem z tego linku…nie idzie zainstalować…wyskakuje komunikat iż języki są niekompatybilne ze sobą…w takim ogólnym skrócie mówiąc…(???)

Może jest jakiś inny sposób na poprawę sytuacji, bo raczej warto by było poczekać na polską, finalną wersję SP.

Loookash89 , co do Twojego tytułowego posta:

Odinstaluj wszystkie kodeki, które instalowałeś dotychczas (START -> Panel sterowania -> Dodaj/Usuń programy). Uruchom ponownie komputer.

Pobierz i zainstaluj kodeki FFDShow. Uruchom ponownie komputer.

Problem może leżeć również po stronie sterowników do karty graficznej.

Pobierz i zainstaluj ATI CATALYST 5.8.

Przed instalacją powyższego sterownika, odinstaluj najpierw poprzedni (START -> Panel sterowania -> Dodaj/Usuń programy -> ATI DISPLAY DRIVERS /usuń/). Użyj również programu Driver Cleaner, aby usunąć pozostałości po sterownikach.

Po instalacji powyższego sterownika i ponownym uruchomieniu komputera, zainstaluj koniecznie najnowsze biblioteki DirectX 9.0c (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c).

Zrobiłem tak jak napisałeś ‘seba86mu’ ale problem nie zniknął a wręcz można powiedzieć że filmy ciut gorzej chodzą teraz.Gry zaraz sprawdzę i dam znać.

Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy??

*Niestety.Bez zmian.

A czy przyczyną może być to iż kiedyś tam zdejmowałem procka kilka razy i nie nakładałem pasty nowej?Nie wiem czy to coś daje.Albo może podkręcanie procka w biosie?Gdy tylko przestawiłem nieco opcję po jakimś czasie stał sie niestabilny a im większy mnożnik ustawiałem tym było gorzej(w sensie z tym restartem samoczynnym).Kiedyś nawet musiałem bios restartować bo nawet nie chciał się włączyć jak ustawiłem najwyższy mnożnik.Nie wiem czy to ma coś do rzeczy.Piszę tak dal wiadomości.Może ktoś wpadnie na pomysł albo coś.

Sprawdź temperatury podzespołów programem EVEREST (otwórz program, ikona Komputer, ikona Czujnik).

Po każdorazowym ściągnięciu coolera z procesora powinno się nakładać nową, świeżą pastę termoprzewodzącą przed jego ponownym założeniem.

Pasta termoprzewodząca usprawnia o kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt procent odprowadzanie ciepła z procesora do radiatora.

Sprawdziłem temperaturę procka tak jak mówiłeś.Chyba bez rewelacji(30 stopni i raczej się nie wacha) a chodził ładne kilka godzin(skanowanie NOD’em).

A czy to że jest stara pasta(a raczej jej resztki) może takie efekty powodować?Sam komp raczej nie muli, te filmy i gry.Nie wiem co jest :expressionless:

Stała się bardzo dziwna rzecz.Mianowicie z nudów zacząłem czyścić wnętrze peceta z kurzu.Coś musiałem przestawić bo przez parę resetów nie wykrywało karty muzycznej(Sound Blaster Audigy SE) ale włączam filmy i grę jakąś i śmiga elegancko.aż się zdziwiłem bo aż tak dobrze to od daaaawna nie było.Teraz wróciło wszystko do normy z kartą, ale problem z grami i filmami powrócił.Czyli tak jakby to była wina karty(??)Przestawiałem coś w BIOS’ie bo miałem zintegrowaną(jakaś VIA czy jakoś tak) to może to tergo wina?A moż ecoś jest nie tak ze sterownikiem?

Proszę o pomoc :frowning:

Jeżeli korzystasz z karty dźwiękowej Sound Blaster Audigy SE, to zintegrowaną kartę dźwiękową wyłącz w BIOSie.

Jeżeli masz zainstalowane sterowniki do zintegrowanej karty dźwiękowej, to odinstaluj je.

Odinstaluj również sterowniki od SB Audigy SE i po ponownym uruchomieniu komputera zainstaluj ponownie.

A gdzie mogę znaleźć stery do zintegrowanej?Znaczy gdzie je mogę znaleźć żeby je usunąć?

Jeżeli instalowałeś w ogóle sterowniki do zintegrowanej karty dźwiękowej, to powinieneś znaleźć je w: START -> Panel sterowania -> Dodaj/Usuń programy w pozycji VIA AC’97 Audio Driver, bądź podobnie.

Jeżeli zintegrowana karta dźwiękowa jest nadal włączona, to najlepiej odinstaluj ją w Menadżerze Urządzeń (prawoklik na Mój komputer, Właściwości, Sprzęt, Menadżer Urządzeń). Rozwiń pozycję Kontrolery dźwięku, wideo i gier. Odinstaluj pozycję, która odpowiada za Twoją zintegrowaną kartę dźwiękową. Wyłącz komputer, wyłącz zintegrowaną kartę w BIOSie - ten zabieg wykonaj, gdy Twoja zintegrowana karta jest włączona.

Po odinstalowaniu sterowników zintegrowanej karty, przeinstaluj sterowniki do SB Audigy SE.

Odinstalowałem sterowniki Via(były one chyba domyślnie z systemem instalowane).Nie instalowałem sterów creativa oryginalnych(znaczy tych co dostałem z kartą), tylko pobrałem z jakiejś strony.Zainstalowałem i jestem bardzo zadowolony :smiley: .Filmy chodzą miodzio, jeszcze zaraz jakąś giere przetestuje i wtedy będę miał pełne pojecie.W każdym razie bardzo dziękuję za pomoc ‘seba86mu’ =D>

W dniu 19.04.2008 , o godzinie 10:09 został dopisany post przez Loookash89

Chciałem częściowo wrócić do tematu.Chociaż chodzi mi już ogólnie o kompa.Może ktoś sprawdzić mi raport z Everesta(w sensie czy wszystko jest ok i czy dałoby się coś zrobić aby kompa przyspieszyć?)

http://wklej.org/id/96a273a88c

No wszystko wygląda ok (moim zdaniem ;p). Ale o co ci chodzi w sensie “żeby kompa przyspieszyć” ? Chcesz proca jeszcze podkręcać czy system ci nadal muli?