Duże użycie procesora


(Jsmatt) #1

Witam,

od kilku dni użycie procesora często sięga 100%.

Log OTL: http://wklej.org/id/349781/

Log Extras: http://wklej.org/id/349782/


(Kamil2993) #2

Ctrl+alt+delete - sprawdź który proces zużywa tyle zasobów procesora .

Logi pozostawiam do sprawdzenia innym .


(deFco247) #3

Tak czy siak infekcji tutaj brak. Do odinstalowania powinny pójść zbędne toolbary: Dealio Toolbar , Softonic-Eng7 i Search Settings.

Pokaż dodatkowo log z GMER.

Przed uruchomieniem powyższych narzędzi odinstaluj (jeśli posiadasz) wszelkie programy tworzące wirtualne napędy (Daemon Tools, Alcohol itp.) oraz usuń instalowany przez nie sterownik SPTD narzędziem SPTDInst z opcji Uninstall (jeśli będzie zszarzałe, to OK).


(Szuri21) #4

Tak jak poprzednik podaj jeszcze log z GMER, ale osobiście skupiłbym się na zlokalizowaniu procesu, który najbardziej obciąża komputer. Sprawdź to w menadżerze zadań.


(Jsmatt) #5

W momencie, kiedy żaden z programów nie jest uruchomiony użycie waha się w okolicach 40-30%, ale kiedy coś odpalę to programy te mocno “męczą” procesor, czego nie zauważałem wcześniej. Z procesów najwięcej zajmują: svchost.exe i services.exe. Dałbym tego loga z GMER’a, ale tutaj taka niespodzianka, że po włączeniu tego programu od razu dostałem Blue Screena.


(Łukasz) #6

Zanim uruchamiasz GMERA najpierw usuń wszystkie programy tworzące wirtualne napędy i uruchom program SPTD:

http://www.duplexsecure.com/downloads/

pobierasz plik , SPTDinst-v169-x86.exez " i uruchamiasz, następnie w głównym oknie tegoż programu klikasz przycisk

, Uninstall "

W razie gdy ta opcja będzie nie aktywna ( aktywna będzie tylko , Install " ) to nic nie rób tylko zamknij okno i uruchom GMERA .