Duże wykorzystanie pamięci RAM

Mam otóż taki problem. Komputer wykorzystuje 3,9 GB pamięci RAM bez włącząnych programów, przeglądarki itp. Mam załadowane tylko podstawowe programy : antywirus itp. W menedżerze nie widać aby jakikolwiek program zajmował aż tak dużo pamięci. Pozatym słychać bez przerwy jak chodzi dysk. Komputer widocznie zwalnia lub nie odpowiada. Mam system Windows 7 64 bit. i 4 GB RAM-u.

Napewno to jakiś wirus .http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte … 13117.html przeskanuj komputer tym programem ,przed skanowaniem zaktualizuj .Po skanowaniu daj logi OTL I EXtras :slight_smile:

Nie mogę uruchomić OTL. Pokazuje się informacja z Microsoftu. W systemie brakuje pamięci RAM. Program zostal zamknięty aby zapobiec utracie danych.

Po uruchomieniu niektorych programow pokazuje się informacja: “Out of memory”

Wyciek pamięci???

http://img853.imageshack.us/f/memory.png

Mam tylko włączoną przeglądarkę Chrome z 1 kartą.

Sprawdż w menadżerze ktore procesy są najbardziej aktywne , jakie masz wykorzystanie procesora? Możesz spróbować użyć tego programu http://www.idg.pl/ftp/pc_9362/Ram.Cleaner.140.pl.html trochę ramu powinien zwolnić , to może być jakaś infekcja skoro jest takie duże zużycie a nie możesz wygenerować logów.

Wykorzystanie procesora mam znikome 3 - 5 %. Może to wina usługi indeksowania?

Używam RAMRush do zwalniania pamięci.

A co dziwne. Np. mam wykorzystanie pamięci 95% i jak włączę do tego przeglądarkę z 20 kartami to wykorzystanie pamięci podnosi się tylko o 1 %.

I mimo, że osiąga maksymalnie 96-97 % wykorzystanie pamięci system pokazuje, że brakuje jej…

Od czasu do czasu spada do 3,13 GB dysk ciszej pracuje i mniej słychac poruszanie głowicy i wtedy nagle komp chodzi płynnie.