Duże zużycie Pamięci Ramu

Witam,

Posiadam 1Gb Ramu i właśnie dzisiaj sobie włączyłem laptopa, który coś się ścinało i tak z ciekawości chciałem zobaczyć czy w menadżerze zadań coś się dzieje i zauważyłem, że Ram pracuje 70-80% to trochę dziwne, bo świeżo włączony komp tak by zabierał RAM !

Jakieś 5 min obserwowałem i co jakiś czas spadało, ale co jakieś 3-2 % .

Nie wiem czego może być przyczyna dlatego pisze do was z prośbą żeby dowiedzieć się jak to zapobiegać :slight_smile:

Dobrze tu jest opis mojego sprzętu (STARY ALE JARY xD)

 

Procesor : Intel Genuine Pentium 1.73 x2 rdzenia

RAM : 1 GB ( jak wcześniej wspomniałem)

Grafika: Via chrome9 IGP Family WDDM 1.1  ZABYTEK :wink:

 

 

Czekam na wasze rady :slight_smile:

 

 

Pozdrawiam Stel11

pokaż okno procesów

Przy windows 7 i ledwo 1GB RAM użycie 80 procent pamięci to norma.

Ten windows przy normalnej ilości pamięci zajmuje powyżej 1,2GB na starcie.

Racja, dokup pamięć RAM

Hmmm jest coś co zauważyłem wczoraj myślę, że to ważne ale tamtego dni strona mi się zawiesiła no to poruszyłem myszą i zauważyłem, że w ogóle się nie rusza kulsor jest w miejscu i w dodatku zauważyłem że w ogóle mysz się nie świeci jakby została wyłączona czy co. Sprawdziłem czy klawiaturą coś będę robić i też NIC wiec wyłączyłem laptopa przyciskiem włączenia. Jak myślicie czym może być spowodowane ?

A co do wcześniejszego pytania aktualizacje się pobierały tak szczerze to one zajmowały 50-60% RAMU (wcześniej) wiec się dziwiłem że odrazu po uruchomieniu kompa tak RAM by pracował. Myślę o wymianie RAMU na 2GB jak myślicie starczy bo mam 32BIT system, a 4GB słyszałem, że na ten system się nie opłaca :slight_smile:

Pozdrawiam Stel11