Duże zużycie Pamięci Ramu

(stel11) #1

Witam,

Posiadam 1Gb Ramu i właśnie dzisiaj sobie włączyłem laptopa, który coś się ścinało i tak z ciekawości chciałem zobaczyć czy w menadżerze zadań coś się dzieje i zauważyłem, że Ram pracuje 70-80% to trochę dziwne, bo świeżo włączony komp tak by zabierał RAM !

Jakieś 5 min obserwowałem i co jakiś czas spadało, ale co jakieś 3-2 % .

Nie wiem czego może być przyczyna dlatego pisze do was z prośbą żeby dowiedzieć się jak to zapobiegać :slight_smile:

Dobrze tu jest opis mojego sprzętu (STARY ALE JARY xD)

Procesor : Intel Genuine Pentium 1.73 x2 rdzenia

RAM : 1 GB ( jak wcześniej wspomniałem)

Grafika: Via chrome9 IGP Family WDDM 1.1  ZABYTEK :wink:

Czekam na wasze rady :slight_smile:

Pozdrawiam Stel11

(IPSEN) #2

pokaż okno procesów

(Longhorn2009) #3

Przy windows 7 i ledwo 1GB RAM użycie 80 procent pamięci to norma.

(DiamondBack) #4

Ten windows przy normalnej ilości pamięci zajmuje powyżej 1,2GB na starcie.

(IPSEN) #5

Racja, dokup pamięć RAM

(stel11) #6

Hmmm jest coś co zauważyłem wczoraj myślę, że to ważne ale tamtego dni strona mi się zawiesiła no to poruszyłem myszą i zauważyłem, że w ogóle się nie rusza kulsor jest w miejscu i w dodatku zauważyłem że w ogóle mysz się nie świeci jakby została wyłączona czy co. Sprawdziłem czy klawiaturą coś będę robić i też NIC wiec wyłączyłem laptopa przyciskiem włączenia. Jak myślicie czym może być spowodowane ?

A co do wcześniejszego pytania aktualizacje się pobierały tak szczerze to one zajmowały 50-60% RAMU (wcześniej) wiec się dziwiłem że odrazu po uruchomieniu kompa tak RAM by pracował. Myślę o wymianie RAMU na 2GB jak myślicie starczy bo mam 32BIT system, a 4GB słyszałem, że na ten system się nie opłaca :slight_smile:

Pozdrawiam Stel11