Duze zużycie Procesora

Witam .! mój problem tkwi w tym ze zaraz po uruchomieniu windowsa zuzycie procka wynoci 0-10% lecz podczasz grana lub sluchania muzyki , przegladania stron internetowych wzrasta ono do 90-100% i tak sie utrzymuje . Jestem swiezo po wymianie zasilacza gdyz poprzednik nie wytrzymal . Prosze o pomoc :slight_smile:

najpierw napisz co to za procek i resztę podzespołów…

czyścisz system ze śmieci? defragmentujesz dyski? robisz czasem porządki w rejestrze?

Nie jest to nowy komp.

specyfikacja :

procek ; amd althon xp 1700+

ram; 2 gb ddr samsung

grafika : GF 7600 gt

Wyczyść system z syfów tym programem http://www.dobreprogramy.pl/Odkurzacz,P … 12322.html

zdefragmentuj przynajmniej dysk systemowy

jakiej przeglądarki używasz? mam nadzieje ze nie IE

rozkręć też kompa i wyczyść go z kurzu w środku, bo jeżeli tego nie robiłeś to już się nazbierało tego, przez co bardziej grzeją Ci się podzespoły

Oczywiście gg 10.5 czy tego nowego beta nie używasz?

Powiem tak wyczyscilem go programem cclener, dysku niemam podzielonego na partycje wiec musiambym caly 250gb dysk ;/ , uzywam mozilli firefox,kompa juz dawno rozkrecilem i wyczyscilem :stuck_out_tongue: uzywam wersiji 10,5 macie jeszcze jakies pomysly ?? Po usunieciu bledów z systemu procesor skaczed od 30% do 92% jest juz lepjej ale to jeszcze nie to :slight_smile:

wejdź w menadżer zadań i sprawdź który proces/program zżera Ci tyle procka i wtedy rób coś z tym programem…

Jeżeli to także będzie FF to go zaktualizuj, zainstaluj mu najnowsze wtyczki, wyczyść mu pamięć podręczną

radził bym Ci zdefragmentowac dysk, system od razu będzie szybciej chodził, oraz rejestr zdefragmentowac bo pewnie nigdy tego nie robiles

a że podczas grania masz 100% procka to się nie dziw, bo masz słabego procka, zależy tez jakie gry ale wiesz

i mam jeszcze pyt. co do karty graf. :slight_smile: mam GF 7600 GT 512 mb na AGP i maly problem ze sterami :stuck_out_tongue: kiedy gram w gry rzeczy ktore powinny bys srebne u mnie sa czerwone . moje stery to 94.24 :stuck_out_tongue:

Dodane 19.02.2012 (N) 20:06

czy stery 66.93 beda dobre ??