Duże zużycie RAM na wydajnym laptopie w porównaniu do innego

Często wydało mi się że moja Vista pobiera zbyt dużą ilość RAM. Wyłączyłem wszystkie wirtualizacje, efekty Windows. Zużycie dalej jest na poziomie 1.5 GB/1.4GB.

Upewniło mnie w tym przekonaniu w porównaniu do Asusa niewiele słabszego który zużywał ok 1 GB.

Uruchomienie Visty także trwa dość długo jak na taki sprzęt. W auto starcie znajduje się dużo programów od Toshiby (takiej firmy mam laptopa). U znajomego programów Asus było niewiele. Czy wszystkie aplikacje uruchamiane na potrzeby laptopa są obowiązkowe?

Np. eco Utility? HDD Protection Service? SENotif.exe.mui? PC Health Monitor, Power Saver? USB Sleep and Charge Service? Czy po ich wyłączeniu może to doprowadzić np do uszkodzenia dysku?

Dorzucam także log OTL.

http://www.wklejto.pl/66023

hwpowiem Ci że może Ram nie jest odpowiedni…

Długie uruchomienie i ociężała praca systemu Windows Vista wynika właśnie m.in z powodu oprogramowania od producenta - w twoim przypadku Toshiby. Wiele z nich zapewne uruchamia się przy starcie pochłaniąc spore ilości zasobów komputera.

U siebie na laptopie HP jak miałem Vistę (obecnie Windows 7) to też masa softu od HP spowalniała system, więc oprócz potrzebnych sterowników, resztę zbędnego softu odinstalowałem, i powiem że system zyskał na świeżości.

  1. ile masz pamięci w laptopie?

2)Odinstaluj ten cały śmieć od toshiby i będzie dobrze. Generalnie tak naprawdę nic z tego nie potrzebujesz, chyba poza programem do wifi ale pewien nie ejstem. Czasem serwisuje takie laptopy, toshiba zrobiła z nich “śmietnik” jeśli chodzi o soft dodany do windowsa. Tu masz coś jak byś chciał odchudzić usługi w win. http://www.poradykomputerowe.pl/optymal … -1495.html

To, że windows korzysta z dużej ilości ramu to norma, bo programy na starcie jakie masz zabierają masę ramu a w dodatku windows lubi pobierać sobie ram w celu buforowania go. Włączysz grę jakąś wymagającą to Ci zjedzie do ~500 mb wykorzystania ramu po jej zamknięciu. Radzę po prostu pousuwać programy niektóre + zdefragmentować dysk

A więc laptop ma 4 GB… Toshiba Satellite A500. A np oprogramowanie od dysku bo wiem, że mam tu jakieś które chroni go, po odinstalowaniu nie spowoduje to jakiegoś uszkodzenia?