Duże zużycie RAMu

Posiadam 1gb ramu (konf w podpisie), używając programu Everest sprawdzałem ilość wykorzystanej pamięci RAM. To chyba niemożliwe, żeby wykorzystywał w porywach od 60 do 80% pamięci, ponieważ nie mam uruchomionych zbędnych procesów (tak myślę),. Jak można to sprawdzić? I ile przy optymalnej liczbie procesów (oprogramowanie od dźwięku, grafiki, komunikator, program p2p, antywirus - w trayu) powinno wynosić zużycie RAMu? Proszę o pomoc, bo coś chyba jest nie tak.

Zależy co to są konkretnie za programy.

Różne zużywają różną ilość pamięci.

zurzycie

:x

a co do programów, jak masz np. kasperskego, wmp11, photoshopa, to pewnie tyle zużywa

Winda korzysta z wiekszej ilości pamięci a z mniejszej ilości pliku wymiany :wink:

co ja tu miałem…

kasperkyego mam, winampa, aqq… ale nie wiem… teraz juz jest wszystko niby ok (ok 30% zużycia). A jak idzie sprawdzić co ile zajmuje?

Może EVEREST to ci pokaże:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=93&id=1183

ctrl+alt+del -> menadżer zadań -> procesy

widać dokladnie ile wykorzystuje kazda aplikacja, proces

tak widać, ale użycie CPU, a Everesta mam, i nie pokazuje

A jaki masz system ??

xp, z sp2

A może masz jakiś wirus na komputerze i tak dużo on zużywa Bo ja dla przykładu tak mniałem

Racja klient pocztowy thunderbird jest niekwestionowanym rekordzistą :slight_smile: samo włączenie programu to te kilkanaście mega ale jak wejdę sobie np w wysłane wiadomości i włączę podgląd takiej ze zdjęciami to jestem przerażony. Użycie pliku stronicowania wskoczyło z 343 na 825 :o a komputer nie odpowiadał przez ok 2 minuty.