Duże zużycie ramu


(system) #1

Witam, dziś przesiadłem się na Windows 7. Wcześniej czytając na forach wyczytałem że Siódemka lepiej zarządza sprzętem znaczy lepiej go wykorzystuje min. jest mniejsze zużycie ramu. A tu po zainstalowaniu okazuje się że wcale go mniej nie używa od xp przy włączonym GG10 i Esecie Smart Seciurity 4 użycie ramu wynosi 500. Możecie powiedzieć czemu to tak? Może po prostu powinienem coś zmienić w systemie.


(Edmunt) #2

Windows 7 lepiej zarządza pamięcią ram i mniej go używa ale w porównaniu do czego? Jeśli do Visty to tak jeśli go XP to nie.. Poza tym Windows xp to stary system więc nie dziw sie ze ci zajmuje około 200MB ramu a win7 500mb. To i tak mało moja wersja win7 x64 zajmuje mi 1,2GB ale mam 4GB więc mi to wisi :wink:


(system) #3

aha no ok, a jeszcze takie pytanie czy 7 ma coś takiego jak windows xp że rezerwuje 20% przepustowości neta na aktualizacje jeżeli tak to jak to wyłączyć?


(Edmunt) #4

Raczej nic takiego niema.. A nawet jeśli to wystarczy wyłączyć aktualizacje i po sprawie..


(goomish) #5

Ma, można to znaleźć w ustawieniach QoS w edytorze zasad grupy (gpedit.msc). Ale wyłączanie tego to bzdura, bo skutek będzie wręcz odwrotny. Te 20% na aktualizacje i inne transfery korzystające z BITS są rezerwowane TYLKO w czasie sieciowej bezczynności komputera. Tzn w czasie, gdy komputer nie pobiera ani nie wysyła żadnych innych danych z sieci. No i te 20% nie są z góry zarezerwowane i niedostępne dla innych programów/usług, ale to max 20% co system wykorzystuje na potrzeby WU BITS itp.


(system) #6

aha znaczy że jeżeli odblokował bym te 20% to i tak by to nic nie dało? a tak z ciekawości jak można odblokować te 20%??


(rgabrysiak) #7

Sposób co prawda z Visty ale powinien działać także i pod Seven:

http://www.vistax64.com/tutorials/10932 ... limit.html


(system) #8

thx lecz nie mogę znaleźć właśnie tam tego może ktoś mnie pokierować dokładnie?