Dużo FPS-gry się tną

Cześc wszystkim, mam problem z moim komuterem stacjonarnym.Mój PC zakupiłem w 2010r. jest dosyć dobry gry na nim dobrze chodzą.W CS:GO mam po 120-150 fps, w F1 2012 na max detalach 50-60FPS.Mój problem polega na tym, że od wczoraj/dzisiaj gry mimo tego ,że mam dużo FPS gry zacinają się,klatkują.Dodam, żę gdy oglądam film na YT one czasami tez tak klatkują, ale występuje to już od dłuszego czasu a zacinanie się gier występuje od wczoraj.Komputer tydzien temu czyscilem z kurzu, czyscilem go CClanerem i Malwarebytes Anti-Malware i 2tyg. temu robiłem defragmentacje dysku. Nie wiem co robić, proszę o pomoc.

Moj sprzęt:

Procesor:Intel Core i5 650 3.20Ghz 4 rdzenie

RAM:4GB DDR3

Grafika:ATI Radeon HD 5850 1GB GDDR

Płyta głowna:Gigabyte P55A-UD3

Zasilacz:Corsair TX650W

 

PS.Jak zły dział proszę o przeniesienie

A czy procesor chodzi na 100%?

A nic nie instalowałeś ostatnio?

(Ten procesor ma 2 rdzenie a nie 4)

Więc tak, dzisiaj się wkurzyłem i sformatowałem komputer(wszystkie partycje).Wszystkie sterowniki zainstalowełem itd.Ściągnełem Cs’a i ścinki nadal są, co prawda mniejsze ale nadal są.Czy może być to wina monitora(Philips 255BL)?A czy gdy w karcie mam 2 wejscia to nie ma znaczenia pod które podłącze?

Spróbuj włączyć v-sync.

Właczyłem w-sync w CS’ i mam 60 fps ;/.Gdy właczyłem w sterownikach grafiki fps’y są te same ale żadnej poprawy nie ma.

To że będzie 60 fps to normalne, bo takie odświeżanie ma twój monitor. Chodzi o to czy zacięcia zniknęły po włączeniu v-sync.

z v-sync jest jescze gorzej, ale włączyłem natywną rozdzielcość(1680x1050)… i gra chodzi płynniej.Ale dziwne jest to, że wcześniej mając rozdzielcośc 1440x900  nie miałem takich problemów a po formacie kompa na tej rozdzielcosci jest wiecej fps ale są ścinki, dziwne.

EDIT:Błąd nadal ścina, nwm czemu przez jakiś czas było dobrze ;/Dodam jescze, żę CS jest tak jakby rozmazany, kontury są zadarte

 

Zainstaluj CrystalDiskInfo i sprawdź kondycję dysku. Będzie na żółto lub czerwono, to niestety czas będzie zmienić na HDD. Sprawdź ile programów startuje ci z systemem i usuń zbędne wpisy. Zakładka Autostart w CCleaner :slight_smile:

SS z dwóch dysków, wszystko na niebiesko więc chyba wszystko dobrze

EDIT PS:Niechcąco wrzuciłem z drugiego konta :stuck_out_tongue:

Bez tytułu.png