Dużo wykrytych rootkitów i błąd uruchamiania programów


(Rlk120) #1

Witam,

Mój problem jest dość skomplikowany. Przez dłuższy czas nie miałem w systemie windows żadnego antywirusa, systemu używałem dość rzadko.

Ostatnio jednak postanowiłem zainstalować stosowne oprogramowanie (Comodo Internet Security) i po chwili konfiguracji włączyłem pełne skanowanie.

Trwało to dość długo i miałem znalezione około 10 000 rootkitów i innych robaków. Program Comodo przez około 3h próbował się z tym uporać po czym pokazał się komunikat o niemożności usunięcia niektórych plików i próbie ich usunięcia po ponownym uruchomieniu systemu. Zgodziłem się na ponowne uruchomienie.

Po ponownym uruchomieniu w programie CIS pokazał się stan "niepowodzenie" przy prznoszeniu wszystkich obiektów do kwarantanny. Teraz jednak nie mogę uruchamiać większości programów, widząc komunikat błędu : Nie można uruchomic aplikacji ponieważ jej konfiguracja równoczesna jest niewłaściwa.

Proszę o pomoc, ponieważ sam nie wiem co o tym myśleć, czy w końcu pozbyłem się tych rootkitów (większość to Rootkit.HiddenFile i jakieś odmiany tego) i dlaczego nie mogę uruchamiać programów.

Mam nadzieję, że dział dobry, bo w sumie są to dwa problemy w jednym, chciałbym usunąć wszystkie wirusy, ale też móc uruchamiać programy :slight_smile:

EDIT:

Zauważyłem, że nie uruchamiają się tylko programy 32 bitowe.


(Spandau) #2

Jest jakiś raport z tej akcji Comodo? Jeśli tak pokaż go na forum Dodatkowo przynajmniej raporty OTL instrukcja otl-gmer-rsit-dss-inne-instrukcje-t370405.html


(Rlk120) #3

Raportu jako takiego nie ma. Jedynie zdarzenia antywirusa (pare tysiecy), podaje jedynie kilka lini, reszta jest podobna, cały plik zdarzen zajmuje 15 mb.

http://www.wklejto.pl/120916

Co do skanu OTL, to program zachowuje sie jak inne, załączam screena : http://imageshack.us/f/72/beztytuubra.png/


(Spandau) #4

Na niezainfekowanym komputerze nagraj bootowalną płytkę Kaspersky Rescue Disk http://www.fixitpc.pl/topic/102-plyty-s … skanerami/

Uruchom z niej skaner na zainfekowanym komputerze i wykonaj pełne skanowanie. Leczysz wszystko co wykryje, czego nie da się wyleczyć usuwasz

Następnie próbujesz uruchomić system jak się nie uda pozostaje http://www.fixitpc.pl/topic/1234-repera … ty-danych/


(Rlk120) #5

Niestety, podczas skanowania, nawet nie wiem jak to się stało, ale komputer się wyłączył.

Spróbuje tej reperacji wieczorem, to chyba powinno załatwić sprawę.

Tylko jak mam to uruchomić, skoro nie działają mi żadne programy? Czy przez bootowanie to zadziała?


(Spandau) #6

To jest skan z zewnątrz, system nie będzie uruchomiony a bootowanie ustawia się w Biosie. Czy przeczytałeś instrukcje?


(Rlk120) #7

Tak, wiem, wiem, to zdanie tyczyło się instalacji windows, bo jak wyżej napisałem skanowanie się “popsuło”(nie wiem czemu, akurat odszedłem wtedy od komputera).

Nie chcę robić formata dysku, a opcja uaktualnienia nie działa.

Jakieś dalsze rady?

Edit:

Ja pomyślałem jeszcze, o przywróceniu wszystkich plików z kwarantanny, tylko nie wiem czy to ma jakikolwiek sens.


(Spandau) #8

Opisz jaki jest problem?

Zobacz tutaj http://www.fixitpc.pl/topic/1236-weryfi … edzie-sfc/


(Rlk120) #9

Nie chcę się powtarzać, ale problem jest dość skomplikowany. (Prawdopodobnie nadaje się już do innego działu, choć wciąż jest kontynuacją tego wątku)

Nie mogę uruchomić żadnego pliku (wygląda na to, że 32 bitowego). Stało się to po usunięciu wszelkich wirusów przez pakiet CIS. W związku z tym nie mogę też uruchomić instalacji systemu wewnątrz Windows, wyświetla mi błąd, którego screena podałem wcześniej.


(Spandau) #10

Widzę że się nie zrozumieliśmy :slight_smile: Napisałeś

Mnie chodzi o to, abyś napisał dlaczego nie działa Ci opcja uaktualnienia. Co ze skanem z płytki. Nagrałeś płytkę na innym komputerze? Co z narzędziem sfc?


(Rlk120) #11

Tak, nagrałem płytę z antywirusem na innym komputerze, ale skanowanie zostało przerwane w pewnym momencie i komputer został całkowicie wyłączony.

Co do narzędzie sfc wyskakuje błąd, który podany jest w artykule, ale porada do jego naprawienia nie działa (usługa jest uruchomiona, tryb ustawiony na ręczny).

A opcja uaktualniania działa tylko wtedy, gdy uruchomimy ją z systemu, a ja nie mogę uruchomić ŻADNEGO programu z systemu (jedynie 64 bitowego Internet Explorera :frowning: )


(Spandau) #12

Tutaj podałem link do reparacji nakładkowej bez utraty danych http://www.fixitpc.pl/topic/1234-repera … ty-danych/

Możesz spróbować podać raport OTLPE http://www.fixitpc.pl/topic/4414-diagno … h-windows/ Oczywiście taką płytkę musisz przygotować na innym komputerze.

Czy masz włączone przywracanie systemu?


(Rlk120) #13

Właśnie ja mówiłem o reperacji nakładkowej, ona mi nie działa.

Przywracanie systemu również wyłączone.


(Spandau) #14

Czy jesteś w stanie wytworzyć raport OTLPE http://www.fixitpc.pl/topic/4414-diagno … h-windows/


(Rlk120) #15

Dobra, jednak nie widzę sensu tego dłużej ciągnąć, szybciej i łatwiej będzie w wolnym czasie to przeinstalować, a póki co sobie spokojnie posiedzę na Archu :wink: