Duży dysk ... Będzie poprawnie funkcjonował?

Witam.

Mama takie pytanie, otóż obecnie mam dysk Seagate Barracuda 160GB i czy gdybym zamienił ten dysk na pojemność 750GB tej samej firmy, to czy nie będzie jakichś problemów z jego funkcjonowaniem? Jest to seria dysków SATA II z 16MB pamięci cache.

nie powinno być problemów… oczywiście jezeli pasuje interfejs…

jesli twoja płyta główna obsługuje tak duze dyski. Jak nie to update

wydaje mi się że to akurat nie zależy od płyty głównej tylko od Windowsa a Windows z sp2 obsłuży taki dysk… obecne płyty główne obsłużą taki duży dysk, poprawcie jeżeli się mylę…

Nieraz trzeba zaktualizować BIOS.

Dracullo- zależy, ale myślę że we wszystkich nowszych płytach nie powinno być problemów

kamiennikl , jeśli nie obsłuzy to UpDaTE BIOS’u, ajeśli to nie pomorze, to pamietam, ze kiedys na starym kompie jak nie chciał obsłużyc 60 GB dysku to podzieliłem go na miejsze partycje na innym kompie i działało…ale nie jestem pewien czy i u Ciebie zadziała ;]

ty chyba dysk SataII a nie ataII ja nie słyszałem o dyskach ataII :stuck_out_tongue: pobiez speedXP i włacz obsługe dyrzych dysków:] :x

semigb racja, kamiennikl sprawdz czy twoja płyta obsługuje SerialATA II…

jak na mój gust albo zapomniał dodac "S"przed “ataII” albo nie wie o czym pisze! PS kamiennikl jestem ciekaw czy zainstalowałes system na dysku sataII czy na emulacji ata :wink:

Z tego co wiem to takie dyski nie są normalnie dostępne jeszcze dla normalnych klientów (zastowania biznesowe servery(scsi) i dla video)ale są już np: 500GB ST3500641AS-RK “Compatible with Windows XP, Me, 2000, 98SE, and NT; may be used with Linux, Mac OS and Netware.”

i te będą po w miare normalnych cenach.

Poza tym ja tam bym poczekał aż pojawią się dyski o lepszych parametrach

bo te 750 GB mają 8,5 ms i mniejsze sa szybsze np. 8 ms. Pewnie nie warto teraz przepłacać za nowość wcale nie lepszą niż np. ten dysk 160 GB.

A płyta główna to.

Zadaj pytanie do pomocy producenta płyty.

A czy wiemy jaką kamiennikl ma płyte główną?

Ale jeśli 160GB działa bez problemu to więskze też powinna “biegać”.

A zauwązysz znaczącą różnice pomiędzy prędkością tych dysków?

kamiennikl jedyna sprawa:

zdecydowanie nie opłaca się kupować 750 GB-ego dysku, lepiej i taniej kupić 2 dyski 300/500 GB, połączyć w macierz raid i wydajność większa :slight_smile:

Raczej aktualizacja biosu i bedzie oki :slight_smile: Ale pojemność dysku dla mnie gigantyczna :stuck_out_tongue:

A kto mówi, że ja chce takowy kupować? Może mam do wzięcia :wink:. Z resztą to jest nie ważne.

Logicznym natomiast jest że nie wydawałbym pnad 1000zł na dysk.

Zapytałem się bo nie wiem czy zostawić do siebie czy sprzedać z powodów takich iż nie będzie mi on dobrze funkcjonował. Pomogliście, dzięki chłopaki, cya.