Duzy dysk w Win XP

Hej

Doslownie dzisiaj kupilem sobie nowy dysk,320 giga segejta z 16 mega keszu.

Zainstalowalem na nim Win XP i jak go teraz odpalam to na samym poczatku jakos tak dlugo mysli. Nic nie moge zrobic przez okolo 30 sekund, wczesniej tego nie mialem ( jak system byl na starym dysku 80 gb ), czy jest to spowodowane tym ze on ( windows xp ) jakos sprawdza ten dysk po uruchomieniu?

Da sie to wylaczyc?

pozdrawiam

U mnie to samo na Seagate 250 GB , na Seagate 80 GB uruchamiał się szybko, a teraz jakby sprawdzał co to za dysk.

Probowales system wrzucic na 80, a ta 250 miec jako drugi?

Jeszcze nie sprawdzalem ale dzisiaj tak zrobie, zobaczymy

pozdrawiam

p.s.

jakktos ma jakies informacje prosze o wpisy

Nie musisz sprawdzać, system będzie uruchamiał się szybko.

Ja swój Seagate 80 GB sprzedałem także pozostałem tylko przy Seagate 250 GB , zupełnie mi wystarcza.

To rozumiem ze meczysz sie z ta powolnoscia?

Ja zrobilem cos dziwnego, jak pisalem o problemie to instalowalem Win xp sp2 na tym dysku wczesniej podzielonym na partycje za pomoca partition magic 8 for DOS.

Teraz niedawno wrzucilem obraz zrobiony wczesniej na dysku 80GB norton ghost i dziala swietnie :\

nie mam pojecia dlaczego ale jest OK.

kilka razy restartowalem kompa, uruchamialem ponownie i smiga bez problemu, odczulem z 2-3 sekundy na starcie ze ma wolniej ale to jest do przezycia.

Wszystkie aplikacje mam portable ( z 99% ), nie mam zainstalowanego zadnego .net, jedynie windowsinstalera 3.1i jave w wersji 6 ( potrzebuje do Eclipse ).

pozdrawiam