Duży, niestabilny ping; słabe, niestabilne łącze; przykro mi

Witam serdecznie.

Od długiego czasu próbuję uporać się z beznadziejnym łączem. Jeśli chodzi o prędkość - ostatnio jest trochę lepiej, zazwyczaj jest to 9 Mbps (w umowie mam 10), upload około 0,3-4 Mbps. Z naciskiem na “zazwyczaj”, bo prędkość lubi sobie ot tak czasem spadać. Ale mniejsza z tym. PING! W momentach, gdy prędkość akurat nie spada i wszystko jest ładnie, speedtest.pl pokazuje około 50 ms. Nie jest źle, szkoda tylko, że po wejściu na jakikolwiek serwer w CS:GO ping jest ZAWSZE powyżej 80 (no dobra, raz było 67). Sfrustrowany wracam na speedtest.pl, a ten bezczelnie łże mi prosto w oczy, ciągle pokazując 50 ms. Tak, wiem, że serwery Valve’a są pewnie położone gdzieś na Syberii, ale rzecz w tym, że ciągle pamiętam stare, dobre czasy (kilka miesięcy temu), gdy ping w grze wynosił jakieś 60 (speedtest pokazywał 30). Oczywiście, było niestabilnie, czasem skakało do ponad 100, ale jednak zazwyczaj to 60 się utrzymywało. No a teraz nie. Umowa ta sama, Nestroada ta sama, dom ten sam, router był ten sam do przedwczoraj (wymieniłem Sagema łudząc się, że może to jego wina). No i wychodzi na to, że coś się nie zgadza, hę?

Wczoraj dzwoniłem do Orange z prośbą o przysłanie techników, żeby przenieśli mi gniazdko telefoniczne do pokoju. Bo gdzieś głęboko w serduszku płonie mi słabo mdły promyczek nadziei, że może sytuacja poprawi się, gdy będę łączył się kablem. Niestety, promyczek szybko gaśnie, gdy przypomninam sobie, że przecież testowałem łączenie kablem na laptopie i było mniej więcej to samo. No ale technicy mimo wszystko przyjadą. A jako że wiem, iż to prawdopodobnie nic nie da, to zakładam temat już teraz, żebym nie musiał czekać wściekły na odpowiedzi, gdy już przeniosą mi to gniazdko.

 

Neostrada (Orange, cokolwiek) do 10 Mbps (upload do 1 Mbps).

Router - TP-Link TD-W8950N.

Parametry linii czy coś takiego: screenshot w załączniku, nie wiem, czy mogę wstawić obraz bezpośrednio do tematu, na niektórych forach za to zsyłają do piekieł.

Jak o czymś zapomniałem, to mówcie - dostarczę tak szybko, jak to możliwe.

 

No. Pomoże ktoś? ; 3

Załączone miniatury

post-16505-0-94180000-1445448137.jpg