Duży ping, łącze radiowe

Witam serdecznie.

Moim problemem jest duży ping którego mam już dość. Mam internet radiowy 512kbps. Pingowi przyglądam sie już dosyć dlugo ale nigdzie nie moge znależć odpowiedzi dlaczego jest tak duży. Próbowałem już wszystkiego. Dzisiaj nawet wyczyscilem dysk ze wszystkiego wiec nie ma mowy o jakichś wirusach czy trojanach lub tym podobnych. W każdą grę jaką gram ping nie schodzi poniżej 200ms a srednio trzyma sie na 400ms. Byłem porozmawiać o tym z dostawcą bo to napewno nie moja wina. To wiem napewno. Dostawca kazal sprawdzić ping do nadajnika i do serwera. Do nadajnika nie przekraczał 10ms a do serwera 50ms. Gdy powiedziałem o tym dostawcy on na to powiedział że on napewno tu nie wini bo do serwera ping jest ok a co się dzieje poza serwerem to jego nie obchodzi i on na to wpływu nie ma. Mi się jednak wydaje że to właśnie on wini ale nie wiem w jaki sposób mu to udowodnić. U moich kolegów którzy maja neta od tego samego dostawcy dzieje się to samo. Ping do stron www tez jest kosmiczny. Sprawdzilem u siebie do wp.pl i srednio trzymał sie w granicach 500ms a u mojej koleżanki ktora ma internet tez radiowy ale od innego dostawcy (192kbps) ping miał średnią wartość 60ms. Jestem przekonany że winny jest dostawca. Problem w tym że mało sie na tym znam i nie wiem jak sie zabrac do tego aby mu to udowodnić. Możliwe jest że on ma w routerze jakies filtry blokujące lub zabezpieczające ktore moją mieć wpływ na ping??? A może na serwerze ma jakieś blokady??? Proszę POMÓŻCIE! Muszę dodać że sprawdzałem przed chwilą ping do servera i ma dziwne skoki. Raz jest 60ms a czasem 250ms.

ping sprawdź do bramy domyślnej i do łącza Twojego dostawcy i sprawdź z parametrem -t np. ping 192.168.0.1 -t i sprawdzaj tak przez 10 minut o różnych porach, wieczór, nocą, nad ranem / przerywasz to Ctrl+C/. Jeśli nad ranem będzie niski to wina dostawcy, który prawdopodobnie ma za dużo klientów pod AP. Drugie, sprawdź poleceniem tracert, np. tracert http://www.wp.pl trasę pakietów i gdzie czas przejścia jest najdłuższy, jeżeli poza serwerem dostawcy to faktycznie nie jest to jego wina.

ja też mam radiówke i to dzieje się dlatego że konkurencja zagłusza twoje łącze. Ja w takiej sytuacji zgłaszam się do ISP i chwile czekam i już moge cieszyć sie internetem jak należy

Bo wasze AP jest ustawione na tym samym kanale co AP z innej sieci.

do AP ja mam ok. 2ms

do rutera(serwera)-3-4ms.

do google 70-80.

onet-10-20ms

tylko że w CS-ie mam pingi ok. 100ms czasami 150ms a wogóle nie mam lagów :frowning: coś tutaj mam powalone i często z fajnych serwerów mnie wywala.

Wina dostawcy, przeciąża łącze chcąc jak najwięcej kasy wydusić kosztem klijentów.