Duży ping... Na łączu 8Mb/s i upload'zie 512kb/s

Nie wiem co się dzieje, mam niby szybkie łącze, ale latencja jest jakaś olbrzymia, myślałem że mam jakiś syf na kompie ale sprawdzono mi logi i jest wszystko ok, ping mam rzędu 250-350 na warszawskich serwerach. - proszę o pomoc… o co mam prosić sprzedawce, na co mają zwrócić uwagę. Dodam, że około 5 m-cy temu nie miałem tego problemu na łączu 1Mb/s i Uploadzie 256K. O co chodzi… pomocy… Dostawca to kablówka Vectra. Najpierw mi powiedzieli że to wina Upload’u dlatego wziąłem usługę 8Mb/s I 512K Upload’u i nic się nie zmieniło. o co chodzi… o co mam robić jazde dostawcy no bo już włosy sobie z głowy wyrywam, nie mogę np. grać w gry typu multiplayer jak quakelive.com lub QuakeArena3. Pomocy! !!

Zacznij od optymalizacji połączenia internetowego duze-pingi-t356187.html#p2321549

Zrobiłem tak jak tam polecali i niestety nic nie pomogło. Ale usłyszałem że jak poproszę dostawce o przyznanie zewnętrznego IP to to rozwiąże mój, problem. Proszę o rade. Bo ostatnio ktoś mi kazał upload zwiększyć -co zrobiłem- i nic nie pomogło. Dziękuje za odpowiedzi. Pozdrawiam