Duży ping na wszystkich urządzeniach ( router tp link 740n )

Witam forumowiczów :slight_smile:

Jak w tytule mam problem z routerem. Otóż dzisiaj dostałem router od kolegi ( TP LINK 740N ), niezwłocznie go podłączyłem ( router był mi potrzebny, gdyż raz na kilka tygodni wracam do domu i wolałbym skorzystać z laptopa niż z komputera stacjonarnego ). Wszystko działało aż nabrałem ochoty na grę. Włączam grę i okazało się, że ping jest bardzo wysoki. Porobiłem różne testy, speedtesty i tym podobne i doszedłem do wniosku, że router w miarę dzieli prędkość internetu, tj. download oraz upload, ale ping na obu urządzeniach, gdy w tym samym momencie korzystają z internetu jest bardzo wysoki ( dochodzi nawet do 700 ).

Internet jest dzielony przez router automatycznie, wszelkie manualne próby kończyły się podobnym skutkiem. Czytałem już różne fora i nigdzie nie znalazłem takiego problemu. Próbowałem szperać w ustawieniach komputera jak i routera, zmieniać co się da ( nawet przestawiłem router z dala od innych urządzeń ), efekt znikomy- ping nadal ogromny.

~dostawca internetu - lokalny, komputer stacjonarny podłączony kablem, laptop przez wifi.

Tak więc, prosiłbym o pomoc, gdyż jestem laikiem w tych sprawach :smiley: Mam nadzieję, że napisałem wszystko co potrzebne :slight_smile:

lukaa6 , zgodnie z regulaminem, który zaakceptowałeś podczas rejestracji, proszę dokonać zmiany tytułu na taki, który wstępnie opisze problem, w przeciwnym razie temat zostanie przeniesiony do kosza.