Duży ping przez chwilę

Jestem użytkownikiem Neostrady 512 kbit/s.

Od jakiegoś czasu gram w gry FPS, między innymi Wolfensteina E.T. i nigdy nie miałem problemów z pingiem i lagami.

Natomiast wczoraj mój ping uległ znacznemu pogorszeniu, to znaczy przez pewien czas wynosi 40-60, po czym rośnie nawet do 999.

Nie wiem co jest przyczyną, dodam że mam zamknięte wszelkie programy podczas gry, działa jedynie Kerio, który jest prawidłowo skonfigurowany.

Korzystałem z porad http://replays.pl/artykuly/jak_zmniejszyc_pingi

ale nie pomogły mi one, bo mój problem nie polega na stałym zbyt dużym pingu, lecz nagłym skokowym podwyższeniem pingu na krótki okres czasu.

Nie sądzę by była to wina złośliwych trojanów, gdyż kilka dni temu skanowałem system i wrzucałem logi do sprawdzenia, po czym usunąłem co zbędne. Poza tym obserwując aktywność sieci i menadżera procesów nie stwierdzam żadnej nieprawidłowości.

a niesądzisz że mogą to być chwilowe kłopoty operatora ?

u mnie też tak czasem jest (vectra) zwykle dwa trzy dni i jest ok

Właśnie się tak zastanawiam. Może inni użytkownicy Neostrady podzielą się ze mną swoimi odczuciami z poprzednich kilku dni?

przeskanuj komputer na obecność robaków i dialerów

Już napisałem, że w ostatnich dniach przeprowadzałem gruntowny porządek systemu, sprawdzałem także dzisiaj i nie zauważyłem niczego podejrzanego.

Też jestem użytkownikiem neostrady 512 i faktycznie, przez ostatnie kilka dni miałem to samo. Z nerwów zadzwoniłem do tp i przyznali “mogą występować błędy, ale z winy operatora, ponieważ wystąpiło spore obciążenie…” dalej nie pamiętam. Babka nawijała jak maszyna, w dodatku strasznie niewyraźnie, więc nie jestem w stanie powtórzyć wszystkich jej słów. ;]