Duzy problem z dyskami-bootowanie instalatora win nie dziala

(antiferno) #1

Od razu prosiłbym żeby wypowiadali sie ci , którzy naprawde sie znają ponieważ namieszalem w nie wlasnym sprzecie :stuck_out_tongue:

Wiec tak mam 2 dyski stary-na ide i nowy na sata, na starym mial byc zrobiony system , wszystko wsadzane do nowego kompa tylko dysk i dvd stare ...

Po złożeniu wszystkiego do kupy wywalało jakiś błąd po uruchomieniu coś zebym sprawdził hardware znajomy napisal mi że win trzeba instalować na nowym dysku , po tym wszystkie sterowniki i dopiero podlaczyć stary dysk.

Wszystko poszlo ok instalatorem win xp zrobilem partycje na nowym dysku lecz przy kopiowaniu wywalilo błedy nie mogło skopiowac drivers.cab - wina zjechanej płytki prawdopodobnie.

No i teraz jest coś takiego.

Kiedy są podpięte oba dyski wyskakuje błąd :

BRAK PLIKU NTLDR Wcisnij CTRL ALT DEL Aby zrestartować :confused:

Płyta win bootuje tylko wtedy kiedy nie ma podłaczonego żadnego dysku ... no ale wtedy nie ma na czym zainstalować systemu:P

Przez dos dało się sformatować tylko partycje na nowym dysku przy starej nic... :expressionless:

(Revolver0) #2

Musisz zmienić sekwencje startową urządzeń. np. cd, DVD-ROM (lub co tam masz) potem dysk twardy i powinno działać. Możesz też spróbować innej metody u mnie w biosie pod f11 jest funkcja z jakiego urządzenia ma bootować.

(antiferno) #3

:confused:

przecież napisalem ze wczesniej zabootował ...

wiem gdzie w biosie sie to ustawia

no wiec tak teraz probowalem podlaczyc stary dysk i wystartowac na moim systemie

BŁAD ODCZYTU DYSKU WCISnij cośtam aby zrestartować ....

Podłączylem nowy i chodzi ...

Wiec moze na nowym usunelo ten plik uruchomieniowy a stary dysk zdechł ?

(dark__jedi) #4

Z tego co piszesz to możesz mieć 2 problemy, na nowym niedokończona instalacja i brak niektórych plików a stary po prostu Ci padł tak jak piszesz..

(antiferno) #5

nowy zostal wyczyszczony pisalem ze udalo sie zrobic na nim format przez dos a na starym przy wpisaniu komendy nic sie nie dzialo poprostu wyskakiwala kolejna linia C\windows >

a przy probie usuniecia plikow przez dos ktore niby widzial \dir pokazywalo komunikat ze plik chroniony czy cos

Post 2

dobra to próbuje robić jakos nowy dysk , wiec zrobilem na nim partycje norton partition magikiem no i teraz jak wsadzic tam ten NTLDR i zainstalowac xpeka ?

(Frog) #6

antiferno , Nie pisz posta pod postem.

Jeżeli chcesz coś dopisać do swojego posta skorzystaj z przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Poza tym na forum używamy polskich znaków (ż, ź, ć, ą, ś itp.). Korzystając z przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

(antiferno) #7

dobra dzieki juz sobie poradzilem ;]