Duży? problem z raid

Siemanko

Zakupiłem wczoraj kompa, wszystko ładnie śmiga. Jest tylko problem z RAIDem. Siedziałem nad tym wczoraj i dziś razem z książeczką do mobo i internetem :wink: Dałem sobie spokój i zainstalowałem normalnie system z opcją w bios: Integrated Peripherials->OnChip SATA Deive->-OnChip SATA Mode->IDE. Wcześniej zmieniłem tą opcje z IDE na RAID to dysków mi nie wykrywało :? Po zainstalowaniu systemu zmieniłem opcje z IDE na RAID to zostałem potraktowany blue screenem. No nic. Studiowałem książeczke od mobo i zainstalowałem z płytki na dyskietke stery do RAIDu… ale dalej kupa. W czasie instalacji windy wcistam F6 żaby zainstalować RAID z tej płytki to wystakuje mi bląd: " wystąpił nieoczekiwany błąd <4096> w wierszu 2113 …jakaś ścieżka dostępu do napędy dvd… " :? i co tu robić?

Moje mobo to ABIT IP35, dysk seagate 320GB AS (x2).

Może są jakieś oddzielne sterowniki do RAIDu czy coś? proszę o pomoc ponieważ pilnie potrzebuje nowego kompa

dziękuję z góry za pomoc :slight_smile:

pozdro

dyski masz na sata2? w biosie jet kilka opcji dot. raid, wszystkie muszą być włączone, po szczegóły odsyłam do manuala od mobo. czytaj dokładnie. nie możesz instalować na jednym dysku a potem uruchamiać z raid. jaki windows? jak xp to potrzeba sterowniki na dyskietce, jak vista to mogą być na cd, pendrive etc. pamiętaj, że jest to raid hybrydowy (aka fakeraid, połączenie raid hardware i software) i do tego trzeba podać sterowniki.

poza tym, po wybraniu drybu pracy dysków jako raid, musisz jeszcze do macierzy przypisać dyski. u mnie na AsusP5N32SE-Deluxe na NF4 jest to bodajże skrót “Shift + F10”. Szczegóły w manualu i na www abita…