Duży problem z ściąganiem

(Sky May Do) #1

Witajcie

Mam duży problem z ściąganiem przez programy typu emule, bittorent, utorent, bearshare. Mianowice żaden z nich niechce mi sciągać albo ściąga z prędkością 1/2 czasami 5 kb/s. Jestesm nieszczęśliwym :stuck_out_tongue: posiadaczem neostrada livebox 512. Jestem kompletnie zdezorientowany ponieważ nastawiłem sobie porty i nie wiem co dalej. Błagam o pomocy, błagam...

[EDIT]

P.S. Przez jakiś czas od zakupu liveboxa wszystko działało dobrze dopiero od paru miesięcy mam coś takiego :frowning: :stuck_out_tongue:

[/EDIT]

(Konrad0787) #2

w programach tego typu mało kiedy jeden plik ściąga sie z max predkością-wszystko zależy od tzw.peerów,dostępności itd.

(Aluś) #3

Od pierwszego połączenia się tak było czy tak nagle?

Jeśli tak nagle - restart router-a.

Jeśli "od pierwszego połączenia się" - trzeba w opcjach programów poustawiać (dowload, upload, porty nasłuchu, odpowiedni serwer itd.) jak również z dobrych źródeł ściągać (wiele seedów, średnio peerów, dużo źródeł, mało kolejek itd.)

Heh, a żebyś się nie zdziwił. :wink: Dobrze ustawiony program + odpowiedni plik z odpowiedniego źródła = przeważnie max, jak nie zawsze. ;]

(Goodprogram) #4

chyba seed'ów :stuck_out_tongue:

(Konrad0787) #5

no wielkie halo bo nie dopisałem seedów-przecież to jasne chyba.....

Złączono Posta : 04.08.2007 (Sob) 19:26

To podaj np idealną konfigurację programu Emule albo BearShare żeby V ściągania była max jak to mówisz......

(Sky May Do) #6

Poprostu w pewnym momencie przestało działać a z tymi peerami i seedami to ja wiem, znalazłem plik który miał dużo seedów średni peerów i prawie żadną kolejke i nic... może to operator coś mi tam zrobił? Ja naprawde nie wiem nieznam sie na tym... :frowning:

(Aluś) #7

Kalos - operator z TePsy się rzadko wtrąca. Musi być coś nie tak z router-em prędzej. Próbowałeś w końcu zrestartować urzędzenie? Ściągałeś plik i było w porzo i nagle ci zwolniło czy jak? Więcej szczegółów jest potrzebne. :wink:

konrad0787 - nie ma czegoś takie jak "idealna konfiguracja" w eMulu. Jedyna jaka jest to "odpowiednia" i to zależy od tego, jakie łącze się posiada. Przykładowo: 1024/256. Limit pobierania: brak. Limit wysyłania tak gdzieś ok 24-26. (nie może być za dużo bo osiądzie wtedy download). Limit źródeł: 700 (więcej nie ma sensu), limit połączeń: 500. Oczywiście jakiś w miare dobry serwer (Donkey Server No 1 lub 2), KAD włączona, High ID, WebCache włączony i inne... Wystarczy tylko trochę poszukać. :wink: Przydaje się również modyfikowane eMule.

Te ustawienie nie muszą być koniecznie dobre. Trza samemu dojśc jaki mod będzie dla niego dobry i ustawienia itp.

Bearshare - nie wiem, nie używam i niezbyt polecam ze względu na to, że program jest typu adware i nie wiem czy i nie spyware, jak również na to, że niby się firma "poddała" orgranizacji antypirackiej.

(Sky May Do) #8

Teraz jest jeszcze gorzej. Niedość że niedziałają mi te programy to na dodatek kiedy próbuje ściagnąć następny odcinek mojeg serialu to ściąga mi sie z prędkością 6-9kb/s. Może to dlatego że za dużo ściągałeM?????