Duży problem z ściąganiem

Witajcie

Mam duży problem z ściąganiem przez programy typu emule, bittorent, utorent, bearshare. Mianowice żaden z nich niechce mi sciągać albo ściąga z prędkością 1/2 czasami 5 kb/s. Jestesm nieszczęśliwym :stuck_out_tongue: posiadaczem neostrada livebox 512. Jestem kompletnie zdezorientowany ponieważ nastawiłem sobie porty i nie wiem co dalej. Błagam o pomocy, błagam…

[EDIT]

P.S. Przez jakiś czas od zakupu liveboxa wszystko działało dobrze dopiero od paru miesięcy mam coś takiego :frowning: :stuck_out_tongue:

[/EDIT]

w programach tego typu mało kiedy jeden plik ściąga sie z max predkością-wszystko zależy od tzw.peerów,dostępności itd.

Od pierwszego połączenia się tak było czy tak nagle?

Jeśli tak nagle - restart router-a.

Jeśli “od pierwszego połączenia się” - trzeba w opcjach programów poustawiać (dowload, upload, porty nasłuchu, odpowiedni serwer itd.) jak również z dobrych źródeł ściągać (wiele seedów, średnio peerów, dużo źródeł, mało kolejek itd.)

Heh, a żebyś się nie zdziwił. :wink: Dobrze ustawiony program + odpowiedni plik z odpowiedniego źródła = przeważnie max, jak nie zawsze. ;]

chyba seed’ów :stuck_out_tongue:

no wielkie halo bo nie dopisałem seedów-przecież to jasne chyba…

Złączono Posta : 04.08.2007 (Sob) 19:26

To podaj np idealną konfigurację programu Emule albo BearShare żeby V ściągania była max jak to mówisz…

Poprostu w pewnym momencie przestało działać a z tymi peerami i seedami to ja wiem, znalazłem plik który miał dużo seedów średni peerów i prawie żadną kolejke i nic… może to operator coś mi tam zrobił? Ja naprawde nie wiem nieznam sie na tym… :frowning:

Kalos - operator z TePsy się rzadko wtrąca. Musi być coś nie tak z router-em prędzej. Próbowałeś w końcu zrestartować urzędzenie? Ściągałeś plik i było w porzo i nagle ci zwolniło czy jak? Więcej szczegółów jest potrzebne. :wink:

konrad0787 - nie ma czegoś takie jak “idealna konfiguracja” w eMulu. Jedyna jaka jest to “odpowiednia” i to zależy od tego, jakie łącze się posiada. Przykładowo: 1024/256. Limit pobierania: brak. Limit wysyłania tak gdzieś ok 24-26. (nie może być za dużo bo osiądzie wtedy download). Limit źródeł: 700 (więcej nie ma sensu), limit połączeń: 500. Oczywiście jakiś w miare dobry serwer (Donkey Server No 1 lub 2), KAD włączona, High ID, WebCache włączony i inne… Wystarczy tylko trochę poszukać. :wink: Przydaje się również modyfikowane eMule.

Te ustawienie nie muszą być koniecznie dobre. Trza samemu dojśc jaki mod będzie dla niego dobry i ustawienia itp.

Bearshare - nie wiem, nie używam i niezbyt polecam ze względu na to, że program jest typu adware i nie wiem czy i nie spyware, jak również na to, że niby się firma “poddała” orgranizacji antypirackiej.

Teraz jest jeszcze gorzej. Niedość że niedziałają mi te programy to na dodatek kiedy próbuje ściagnąć następny odcinek mojeg serialu to ściąga mi sie z prędkością 6-9kb/s. Może to dlatego że za dużo ściągałeM???