Duży problem z uruchamianiem windowsa

Mam problem od jakiegoś czasu z windowsem XP :slight_smile:

Mianowicie od prawie 2 tygodni dzieje się dziwna rzecz podczas uruchamiania systemu tzn podczas jego ładowania pasek postępu staje w miejscu lub jeśli już system się wczyta to zacina się on tj myszka nie reaguje na ruch :slight_smile:

Nie pomaga nawet uruchamianie systemu z ostatnią działającą konfiguracją.

Zrobiłem format dysku C i zainstalowałem na nowo Windows ale to nic nie pomogło dalej tak się dzieje :smiley: Pomóżcie, co może być przyczyną tego ?

Z góry dziękuje za pomoc :slight_smile:

Męczyłem się kiedyś z podobnym problemem. Czy pasek ładowania staje w momencie kiedy normalnie następuje “załączenie klawiatury” (zapala się światełko Num Locka)? Mi się właśnie tak robiło i po długiej walce okazało się, że winna była karta sieciowa na PCI. Podłączenie kabla od internetu do zintegrowanej sieciówki rozwiązało problem. Wiem, że to brzmi dziwnie, ale spróbuj :wink:

Czy komp uruchamia się w trybie awaryjnym?

Pasek zatrzymuje się w różnych momentach czasem na początku czasem na końcu ładowania.

Tzn kartę sieciową mam osobno czyli nie mam zintegrowanej :slight_smile:

Sam już nie wiem co się dzieje :slight_smile:

Na pewno masz też zintegrowaną. Jaka to płyta główna? Tryb awaryjny działa?

Płyta główna to http://www.gigabyte.pl/products/mb/spec … 48p-l.html :slight_smile:

Nie sprawdzałem szczerze mówiąc czy działa :slight_smile: Ale jak coś to mogę sprawdzić :slight_smile:

Jest

Zintegrowana karta sieciowa Intel® PRO/100 VE

Także podłącz kabel od internetu do tej zintegrowanej. A nuż to jest przyczyna :slight_smile: Tyle mogę powiedzieć w oparciu o własne doświadczenia. Jeśli robiłeś formata i to nic nie zmieniło, to wina jest na pewno po stronie hardware’u - to na logikę.

No tak racja moja płyta główna ma kartę sieciową zintegrowaną lecz miałem z nią problemy i teraz mam oddzielną kartę sieciową PCI Realtek RTL8139 Fast Ethernet Adapter PCI :slight_smile:

W sumie sam podejrzewam winę sprzętową co nawet jest mi na rękę tym bardziej że komputer ma już 7 lat i myślę że czas najwyższy złożyć nowy :slight_smile:

Może to być też coś z dyskiem. Spróbuj zrobić CHKDISK.

A tak na marginesie, komp niby stary, ale jak nie potrzebujesz do gier to w sumie jeszcze można na takim jechać. Mój ma 6 lat i po niedużych modyfikacjach na przestrzeni tych lat służy mi do teraz i spełnia moje oczekiwania w 100%.

Hmm :slight_smile: no raczej wątpię by coś z dyskiem się stało :slight_smile:

A możesz mi opisać jak zrobić tego CHDiSK’a :slight_smile: ? i czemu on ma służyć :slight_smile: ?

Stary stary a ja właśnie jednak chciałbym pograć w miarę nowe gry a niestety mój staruszek nic nie pociągnie :slight_smile:

CHKDISK sprawdza błędy na dysku twardym i je naprawia.

Tu instrukcja: http://www.tweaks.pl/czytaj,usuwanie_bl … k,114.html

Jak nowe gry to wymiana konieczna, jednak staruszka nie ma co wywalać na złom. Może to jakiś drobiazg i komuś jeszcze komp posłuży.

JMCCC , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj ten temat. http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?f=16&t=394978