Duży spadek mocy grafiki i błędy. Pomocy

(Skorpion 07) #1

Mam dość poważny problem z moim sprzętem, od jakichś 3-4 miechów. A mianowicie, Gdy włączam jaką kolwiek grę, nawet proste programy, takie jak Google Earth, to mójsprzęt ma dość duże problemy z obrbieniem grafiki. Są ogromne błędy: Na obiektach są przeróżne białe paski, kolory się niszczą. A moc obliczeniowa jest bardzo, ale to bardzo niska. Kiedyś grałem w BF2 z kartą NVIDIA 5500 na średnich detalach z antylasingiem 2x, na rozdzielczości 1024x na 768x 70Mhz. bez żadnych kłopotów. A teraz mam NVIDIA 7300 (wcześniej wszystko było w porządku [kartę mam ponad rok] mogłem grać w BF2 na wysokich) a teraz to ma problemy nawet na minimalnych i przy najniższej rozdzielczości. Żeby było łatwiej rozwiązać mój problem podaję podstawy mojej mądrej skrzynki:

Procesor: AMD Athlon XP 2600+, MMX, 3DNOW, ~1.9GHz

Pamięć: 1024MB RAM

Karta Graficzna: NVIDIA GeForce 730 GT

Karta Dźwiękowa: CREATIVE X-MOD

Bawiłem się już w BIOS'sie, obniżyłem trichę Voltowanie procesora, ale to nic nie dało. Proszę was, Pomużcie jakoś naprawić ten problem. Format sprzętu nie pomógł. :expressionless:

Zdesperowany Skorpion

Prosi o Pomoc

(Cosik Ktosik) #2

Z programu Everest Ultimate podaj odczyt z czujników (w programie komputer->czujnik).

(Seba86mu) #3

Skorpion07 , zmieniałeś może sterowniki do karty graficznej od momentu, kiedy jeszcze wszystko działało poprawnie ?

(Miques) #4

kiedys mialem podobny problem i byla to wina przegrzanego procesora mimo że temperatury były okej.

(Skorpion 07) #5

Sory za tak puźną odpowiedź, ale sprawy rodzinne... Spróbuję przeczyścić kompa w środku, może "przedmuchanie" mu pomoże, kediś tak robiłem, spręzonym powietrzem, ale nigdy nie miałem takich problemów karta. Choć miałem gorszy. Karta była wilgotna (ta była 5500) i się spaliła. A jej strata była głownym powodem do kupna nowej. jeżeli to nie pomoże to co mam zrobić? Nie chcę z byt dużo w tego grata inwestować, ale nie stać mnie terz na kupno nowego. Co proponujecie?

Nie odpowiem Ci dokładnie na to pytanie bo to się stało w momencie 5tygodni od momentu instalacjinaj nowszych sterowników od NVIDIA. Ale staram się ściągać najnowsze oprogramowanie do komputera.