Duży spadek wydajności systemu po aktualizacjach

Witam.

Znalazłem na DP informację o wydaniu sierpniowych biuletynów bezpieczeństwa do Windows http://www.dobreprogramy.pl/Sierpniowe- … 27122.html.

Sprawdziłem WU i zainstalowałem wszystkie 13 poprawek. Problemy zaczęły się już w trakcie instalacji. Przed restartem pierwszy i drugi etap instalacji przebiegł normalnie. Potem standardowo komputer się restartuje. U mnie po restarcie wyłączył się monitor ale komputer i system uruchamiały się normalnie. Dla pewności poczekałem i słyszałem jak Windows się uruchamia. Wtedy postanowiłem nie ruszać nic ponieważ zazwyczaj w tym momencie następuje 3 etap instalacji i konfiguracji aktualek, więc zaczekałem aż usłyszę dźwiek że Windows się zalogował i wtedy dopiero zrobiłem ponownie restart żeby cokolwiek widzieć.

Z tego co widzę wszystko zainstalowało się poprawnie. Ale Vista strasznie straciła na wydajności :-x Miałem uporządkowany autostart aby system szybko się ładował. Wcześniej ten pasek przy botowaniu przechodził tylko ze 3 razy. Teraz jest to 13 razy więc system bootuje się długo. Ponadto po uruchomieniu strasznie mieli mi dyskiem a i zużycie procesora jest zauważalne.

Windows Vista HP x64

Core2Duo E7400 2.8 Ghz, 4 GB ram

Co może być przyczyną takiego zachowania systemu :?: :?: Czy można coś z tym zrobić?