Duży transfer pobierania przy przeglądaniu stron www

Cześć,

 

chciałem założyć rodzicom internet mobilny i postanowiłem sprawdzić ile przeciętnie miesięcznie pobierają danych.

Zainstalowałem w tym celu NetWorx, wyniki mnie jednak zdziwiły bo danych było trochę za dużo.

 

Podczas godzinnego siedzenia przy komputerze i przejrzenia kilku stron ja sam pobrałem prawie 700 mb przy wyłączonych aktualizacjach systemu!

 

Jaki może być powód?

 

Zainstalowałem dwie godziny temu CommViev i załączam logi. Może coś pomożecie?

IP connections.HTM

Proponuję zainstalować NetworkMonitor lub Wireshark i zobaczyć skąd i dokąd jest ruch. 

Obrazki na stronach mało nie zajmują, i reklamy typu flash. Jeszcze jak oglądałeś jakieś filmiki to wgl. taki internet jest tylko do podstawowych celów, poczta, pogoda, banki i inne pierdoły, filmików na tym nie pooglądasz bo ci szybko transfer zje.

Tak jak kolega napisał wyżej zainstaluj owy program i zobacz co ci ciągnie tyle transferu, żeby zmniejszyć zużycie transferu proponuje zainstalować przeglądarkę Opera i włączyć funkcję Turbo, która ogranicza zużycie transferu ( Dane są kompresowane ).

Hmm, do tej pory raczej spotkałem się z twierdzeniem, że osoby, które korzystają z internetu max dwie godziny w tygodniu i przeglądają głównie allegro i przepisy kucharskie, to giga nie wykorzystają a co dopiero dwanaście. Ja podejrzewam, że na telefonie więcej korzystam niż oni, a nie mogę wyjść poza 2 gb transferu - dlatego tak zmartwiły mnie te ilości. Zainstaluję podane programy i zobaczę. Dzięki.