DVD do kompa i telewizora?

Czy istnieje DVD,ktore mozna podlaczyc do telewizora i do kompa??Bo moj rodziciel mowil mi,ze jego kolega takie DVD sobie kupil,a mi cos sie nie chce wierzyc…

Tak z resztą każde DVD idzie podłączyć

Jak sie myle to mnie poprawcie

ale stacjonarnego nie da sie chyba połączyć bezpośrednio do kompa :?

Żeby mieć pewnośc będziesz musiał iść to tego kolegi zobaczyć

Chyba,że masz kartę z wyjścien TV,ale to tylko do oglądania filmów,nawet jakby się dało to czytnik sprawdzi się tylko jako odtwarzacz filmów,skąd w komputerowych czytnikach nie tylko takie duże prędkości odtwarzania 24x,32x rzadko osiągalne,stąd,że potrzebne jest to przy instalacji programów,pomyśl,ile czasu byś instalował jakąś grę,jeśli czytnik działałby z prędkością 2x

krążek CD ma 650 - 700 Mb,a dane odczytują się z prędkością nie całych 200 kb na s,czasami mogą minimalnie przewyższyć tą wartość,dużo czasu zabierze instalacja gry

dla 5 sekund 5*200 to dopiero jest osiągalny 1MB bez haka,a 1 CD to 650,700 Mb

Natomiast w odtwarzaczu DVD film jest odtwarzany z prędkością 1x,tam są montowane takie czytniki,bo nie potrzeba wyższych prędkości,oczywiście dla DVD 1x to inna prędkość,ale ona wcale się nie zwiększy,bo nie ma takiej potrzeby.

W komputerowych czytnikach się zwiększa,to też jest odpowiedż dlaczego one tak szybko padają,laser i mechanizm przy dużych prędkościach szybciej się zużywa