DVD. Jak zainstalować (Aurox 12.0)

Jak w temacie.

Zainstalowałem sobie Auroxa 12.0 lecz mam ten jeden problem. Pytanko- jaką komendę należy wpisać, aby po włożeniu DVD do napędu otworzyła się odpowiednia ikonka na pulpicie :P. Próbowałem już sudo mount /hda/hdc /media/cdrom co daje, że dvd chwilkę popracuje i… ciszaaaaaaaa…

Z góry dziękuję za odpowiedź

Pozdro

Azjat

A zobacz >>ppm na pulpit>>konfiguracja pulpitu>>zachowanie-zakładka “ikony urządzeń” i zaznacz co cię interesuje.

Dzięki Darek za informacje, lecz niestety nie pomogły. Włączyłem te okienka co poleciłes i odznaczyłem “Odmontuj DVD”, niestety nic się nie zmieniło i dalej płytka DVD przez chwilę pracuje lecz nic nowego na pulpicie się pojawia. Gdy otwieram Kaffeine i daje na “odtwórz DVD” pojawia mi się błąd a mianowice- " Nie można odtworzyć ponieważ nie znaleziono wtyczki dla tego źródła (://hdd). Proszę o dalsze rady jak zamontować napęd DVD na Auroxie

Pozdro

Azjat

On się montuje automatycznie tylko aby ikona się pojawiła na pulpicie musisz zaznaczyć “zamontowana nagrywarka”. A w Kaffeine w zakładce “konfiguracja silnika xine” sprawdź czy masz podane właściwe oznaczenie nagrywarki (może nie hdd tylko hdc trzeba).

Jak masz płytę w napędzie wydaj w konsoli polecenie:

mount

i sprawdź- może być np. /dev/hdc lub /dev/hdd i właściwe w kaffeine podaj.

Witam, po wpisaniu hasła mount, system wykrywa tylko CD, DVD jest w dalszym ciągu nie widoczne. W kafeeine nie mogę znależć silnika, gdzie go wygrzebać ?

W kaffeine>>ustawienia>>parametry silnika xine>>media. Ale możesz mieć inny moduł niekoniecznie xine.