DVD nie wykrywa MPEG-4. Chodź powinno

Witam. Na początku powiem, że nie wiem czy wybrałem dobry temat, ale napiszę tu.

A więc mam taki problem. Mam kilka filmów na dysku w formacie MPEG-4 Media File. Nagranie filmów na płytę DVD przebiega bezproblemowo. Ale, gdy wrzucam płytkę do DVD, to ono nic nie wykrywa. A te filmy, gdy konwertuje je tracą swoją jakość. Ich jakość jest zdecydowanie lepsza w formacie MPEG-4. Czy do nagrania tego typu plików jest potrzebny jakiś specjalny program? Dodam, że pliki nagrywałem, zarówno za pomocą eksploratora Windows oraz Nero 7.

Proszę o szybką pomoc.

Bardzo dobre

Jakie DVD ?

Czym konwertujesz ?

Konwertuję programem: Any Video Konwerter lub MediaCoder

DVD jest trochę słabe ale odczytuje format MPEG-4: WIWA DVD Player 128

Tak konwertujesz ?

Polecam Total Video Converter lub Format Factory.

W Nero przy nagrywaniu jest taka opcja “Zwiększ zgodność plików MPEG-4 z odtwarzaczami…” - zaznacz ją.

Ja mam tylko zwiększ zgodność z DVD. Nie mam nic o MPEG-4. Ale czy to to? Wiesz teraz nie mam płyt już. Skończyły się.:d Sprawdzę to po 18, gdyż siostra przywiezie płyty.

Dodane 18.08.2010 (Śr) 17:26

Znaczy to jest trochę bardziej skomplikowane. Plik był pobrany w formacie rmvb (waży najmniej). Z rmvb na avi w programie AnyVideoConverter. A MediaCoder zmieniałem rozdzielczość filmu (zwiększałem) i wtedy stworzył się z tego plik MPEG-4.

W moim Nero (wersja 7.9) brzmi to dokładnie tak:

Zwiększ zgodność plików MPEG-4 (DIVX) z odtwarzaczami DVD zgodnymi ze standardem MPEG-4.

Dobra już te filmy mogą być w formacie avi, tylko chciałbym aby były konwertowany przy pomocy kodeka x264, bo najmniejszą utratę jakości.

Patryku skorzystałem z Total Video Converter, lecz ten film waży dużo, aż 0,99gb. To nie przy dużo jak na film? A na dodatek filmu nie da się oglądać. Tak lata jakoś obraz. Spróbuję jeszcze raz Any Video Converter, tylko spróbuję do niego dodać kodek x264.

A może są jakieś rady jeszcze?