Dvd Problem

WItam mam taki malutki problem

Posiadam (MATSHITA UJDA730 DVD/CDRW ) czyli Combo . KIedys czytal mi CD płytki oraz Dvd. pewnego razu przestal czytac normalne Cd płytki, wiecz przeczysciłem go , Oczywiście pomogło lecz przestal odczytywac DVD Płytek.MOze jakies schematy dostane , z ktorych mozna dowiedziec sie gdzie dvd ma swoje Modoł badz cos podobnego

ODczytuje mi Płytki normalne no i kiedyś DVD do poki nie rozkręciłem Comba.

z Góry dziekuje

a czy podczas tego zabiegu nie uszkodziłeś czytnika ? - ile ma to DVD moze laser pomału dobiega juz ku końcowi i pasuje go wymienić albo cały napęd najlepiej - nic nie jest wieczne zwłaszcza jak uzywasz tylko tego jednego napędu do wielu czynności mam na mysli : programy, filmy

Napęd bedzie miał juz gdzieś kolo 2 lat. Raczej nie uszkodziłem laseru gdyż miałem już do czynienia z czyszczeniem lasera i nie zdażyło mi sie żebym kiedyś uszkodził czytnik.

Może masz już racje i sie wyczerpał laser, lecz ja myśle że jak rozkrecałem na czynniki pierwsze COmbo to gdzieś mogłem naruszyc parametry czytnika Dvd i od tej pory przestał czytac płytki DVD ;( TYlko dlaczego czytam wiec mi normalne płytki ?