Dvd region - problem

Witam,

nie wiedzialem do konca gdzie umiescic tego posta, w koncu zdecydowalem sie tutaj, bo to forum poswiecone sprzetowi, a chyba ze sprzetem mam problem :slight_smile:

Niedawno kupilem laptopa (Toshiba a100-583), w ktorym znajduje sie naped MATSHITA DVD-ROM UJ-841S. Przy kazdym uruchomieniu plyty dvd program odtwarzajacy pytal sie mnie o region. Po kilku zmianach okazalo sie, ze nie moge wiecej zmieniac regionu, jakies takie durne ustawienie. I tutaj pojawia sie moj problem - czy jest mozliwe takie ustawienie odtwarzacza, zebym mogl zmieniac region ile chce i kiedy chce (bardzo mi na tym zalezy, bo mam sporo plyt z USA, a ostatecznie calkiem nieswiadomie ustawilem region 2 jako ten wlasciwy i niezmienialny). Mysle o jakims patchu, programie czy czyms takim, bo w samych ustawieniach odtwarzacza zmienic tego nie mozna.

Dodam jeszcze, ze nie znam sie za bardzo na komputerach, wiec jakby ktos cos wiedzial, bardzo prosze o pisanie w miare jasno i tak, zeby komplenty lamer (czyli ja) zrozumial :slight_smile:

Dzieki wielkie i bardzo prosze o odpowiedz, gdyz bardzo zalezy mi na rozwiazaniu problemu, jesli to tylko mozliwe.

pyt - proszę używać polskich znaków w pisowni.

Czy jest to konieczne? Pisze z Irlandii, tu tez kupilem komputer i polska czcionka nie pokrywa sie w kazdym przypadku ze znaczkiem na klawiaturze :slight_smile: Dlatego nie mam jej ustawionej. Jesli polska czcionka jest niezbedna, to od nastepnego posta bede jej uzywal, ale jesli moglbym jej nie uzywac, bylbym bardzo wdzieczny. Wiec jak brzmi werdykt? :slight_smile:

Spróbuj Any DVD

http://pliki.pl/any_dvd_5_9_2_1,19,91,842,download.html

P.S. Tekst skopiowany ze stronki w orginale (pisownia również)

Dzieki za pomoc, ale nIestety AnyDVD nie poradzil sobie :frowning: Nie wiem czy w ogole jest mozliwe rozwiazanie mojego problemu… AnyDVD podaje mi taki komunikat:

  1. Plyta jest brudna - odpada

  2. Plyta jest uszkodzona - odpada

  3. Mam naped ‘region lock RPC2’, jako przyklad podaja matshita/panasonic, czyli naped ktory ja mam - i to jest przyczyna.

Podpowiadaja tez rozwiazanie: moge sobie sciagnac ‘patched firmware’ (co to jest tak by the way?) ze strony http://www.rpc1.com. Stronke odwiedzilem, ale tam znajduje sie tylko ten firmware do komputerow SOny Vaio, i to oznaczone numerem 1.11, podcza moj odtwarzacz ma numer 1.60!

CZy ktos zna rozwiazanie mojego problemu?

zobacz czy tym dasz rade:

http://prdownloads.sourceforge.net/guli … p?download

Coraz blizej…

Program, ktory mi podales odpala plyte, niestety odgrywa tylko logosy producentow i informacje o zakazie kopiowania. W momencie, gdy ma przejsc do menu, cos sie zawiesza - pojawia sie muzyczka z menu, ale cos ja przerywa, obrazki z menu pojawiaja sie w odstepach, prawie w calosci w wielkich kwadratach (widac tylko fragmenty zdjec) - i jakiekowiek klikniecie w ktorymkolwiek miejscu w programie sprawia, ze pojawia sie napis, ze program nie odpowiada i pytanie czy ma go zamknac. Wiesz moze o co chodzi i jak z tym sobie poradzic?