Dvd rom nie czyta płyt

Cześć mam dvd rom który przestał mi czytać płyty. W moim normalnym komputerze jest wykrywalny, czyli jest dobrze podłączony, ale nie czyta płyt. W moim drugim, alternatywnym komputerze dvd rom działa bez zarzutów. Czyli problem leży po stronie systemu jak mniemam. Mam windowsa 7. Korzystałem z poradnika na hotfixie (http://www.hotfix.pl/znikniecie-napedu- … tp-a14.htm) Ale nic mi nie pomogło (punkty a, c i 6)

Prawdopodobnie masz zabrudzony laser przeczyść go sucha szpatułka(nie używaj spirytusu bo się krystalizuje) jeśli to nie pomoże to laser padł napęd do wymiany

a jak masz gwarancje nie wykonuj mojej porady bo stracisz gwarancje na dvd rom , oddaj dvd do naprawy do sklepu gdzie kupiłeś go.

Zapomniałem zupełnie o tym temacie. Laser czyściłem wcześniej pisałem wyżej, że korzystałem z poradnika na hotfixie (6 punkt to czyszczenie napędu :stuck_out_tongue: ) Ale to nie wina laseru bo na jedynm kompie mi działa bez zarzutów DVD rom, a na drugim, widzi w systemie że napęd jest podłączony, ale nie działają płyt :confused:

Zmień taśmę na inna ata jak pata masz abo sata jak dvd ma sata .

Być może 7ka nie obsługuje mu tego napędu i żadne zmiany kabli etc. nic tu nie dadzą, a tam gdzie mu działa zapewne ma xp.

Jak systemu wina , to wloz płyte np windows 7 instaler czy ubuntu live i wystartuj z plyty komputer ;]

Wziąłem taśmę z mojego starego kompa (tego co na nim dvd działało) do nowego, ale nic to nie zmieniło.

Tak tam gdzie mi to działa jest xp, ale wcześniej działał mi napęd na tym co była 7.

Nic nie daje, nie da się bootować (ustawienia w biosie są dobre bo formatowałem tego kompa kilka razy)

Macie jeszcze jakieś pomysły? Dziwne tak samo że to nie działa, bo działało mi normalnie przeniosłem dvd do innego kompa, wkręciłem spowrotem do tego i przestało działać… :confused: